Ogłoszenia duszpasterskie 17.04.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 17.04.2022

1.  W liturgii tygodnia:

-   niedziela -  Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego,

-   poniedziałek - w oktawie Wielkanocy. Msze św. według porządku niedzielnego.

czwartek -  modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30.

-piątek -  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ponieważ dni Oktawy Wielkanocy mają rangę uroczystości.

- niedziela -Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 wystawienie  N.S. i koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje we wrześniu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza . Dziękuję ofiarodawcom za złożone ofiary na rzecz zakupienia kwiatów do Bożego Grobu. Dziękuję tym wszystkim, którzy przygotowali krzyże w poszczególnych miejscowościach naszej parafii do świąt  wielkanocnych. Zgonie z rozporządzeniem Kurii Biskupiej taca z II dnia świat jest przeznaczona na KUL i kształcenie w diecezji.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu:  spotkanie z rodzicami dzieci z klasy II w niedzielę 24 kwietnia po sumie.

6. Młodzież z klas średnich, która w tym roku chce rozpocząć życie sakramentem bierzmowania spotyka sie w sobotę 23 kwietnia o godz. 18.00.

7.  W przyszłą niedzielę swoje święto patronalne przeżywa PZC. Przy tej okazji zbierane ofiary są w 50 %przekazane do Diecezjalnej Caritas. W tym dniu nasz PZC przygotował niespodziankę, którą poznamy juz w najbliższą niedzielę.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w kwietniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.


 

 


Drukuj