1.  W liturgii tygodnia:

-   niedziela -  Niedziela Biblijna. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny.Również od tej niedzieli inicjujemy nabożeństwa majowe. W kościele parafialnym są odprawiane w niedzielę przed sumą, a w dni powszednie o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych według ustalonej tradycji. W kościele parafialnym jak co roku przynosimy kwiaty i składamy w wazonach przy ołtarzu NMP. Są one potwierdzeniem naszego umiłowania Maryi, Matki Jezusa.

-poniedziałek - wsp. św. Atanazego, bpa i D.K., Służba Liturgiczna Ołtarza ( Ministranci) wyjeżdżają w tym dniu do Skrzatusza.

- wtorek - uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 12.30 przeniesiemy z kościoła na Plac Wolności naszą flagę narodową, która jest sporych rozmiarów. Dlatego zapraszam do wzięcia udziału w tej uroczystości. Proszę, aby w tym dniu przyozdobić  flagami nasze domy. Będzie też można zaopatrzyć się w biało - czerwoną w trakcie spotkania po mszy na Placu Wolności.

- środa - wsp. św. Floriana patrona Straży Pożarnej. Obchody Dnia Strażaka będą obchodzony we Wrzosowie w sobotę Mszą św. o godz. 16.00, a następnie dalsze uroczystości.

- czwartek -  I Czwartek miesiąca, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30.

-piątek -  święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 17.00

- sobota - I Sobota miesiąca. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP.

- niedziela - Niedziela Dobrego Pasterza.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje we wrześniu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedziele przypada II niedziela miesiąca. Dziękuję ofiarodawcy za złożoną ofiarę na cele parafialne w kwocie 200 zł.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R., w piątek  o godz. 18.30 nauka dla rodziców i chrzestnych, a w przyszłą niedziele o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP.

6. W sobotę Biuro Parafialne bedzie czynne od godz. 14.00 do 15. 30.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w maju zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

8. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Florian Tomicki, kawaler, zam. Dygowo i Adriana Magdalena Biernacka, panna, zam. Dygowo. Zap. II.

Do wieczności odeszli śp. Czesław Dończyk z Czernina. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00 w kościele w Czerninie i Stefan Tratnerski z Pustar. Pogrzeb w środę 4 maja o godz. 11.00 w kaplicy na cmentarzu w Kołobrzegu. RiP.

 

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej