Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2022

1. W liturgii tygodnia:

-  niedziela - Uroczystość Świętej Trójcy.

- poniedziałek - wsp. św. Antoniego z Padwy,

- wtorek - wsp bł. Michała Kozala, bp i męczennika,

- czwartek -  uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało. Porządek Mszy św. niedzielny W Dygowie Msza św. o godz. 8.00, w Czerninie o godz. 9.30, w Świelubiu o godz. 11.00 i w Dygowie suma o godz. 12.30, a po niej wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Proszę o przygotowanie sztandarów, feretronów i baldachimu. Próba sypania kwiatów w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. Zapraszam wszystkie chętne dziewczynki do wzięcia udziału w sypaniu kwiatów przed N.S.

- piątek - rozpoczęcie oktawy Bożego Ciała. Msze św. w intencji parafian z poszczególnych miejscowości naszej wspólnoty będą sprawowane od poniedziałku 20 czerwca. Wsp. św. brata Alberta Chmielowskiego

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w październiku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję darczyńcom z za ofiarę w wysokości 500 zł. przeznaczoną na  powstanie witraży jako wotum dziękczynnego za uratowanie od pandemii.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj z rodzicami dzieci z klas III SP.W piątek po mszy wieczornej zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę spotkanie po sumie  z rodzicami dzieci z klas II SP.

6. Zwracam sie w imieniu PZC z prośbą o upieczenie ciasta, które będzie można nabyć jak co roku po procesji Bożego Ciała. W przyszłą niedzielę PZC kwestować będzie na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w czerwcu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.


Drukuj