Ogłoszenia duszpasterskie 19.06.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 19.06.2022

1. W liturgii tygodnia:

- wtorek - wsp św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,

- czwartek -  zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków.

- piątek - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Patronalne święto Arcybractwa Straży Honorowej Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

-sobota - centralne uroczystości jubileuszu 50 - lecia powstania diecezji. Wsp. Niepokalanego Serca NMP

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w październiku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję darczyńcom z za ofiarę w wysokości 300 zł. oraz budowniczym III ołtarza za ofiarę w wysokości 160 zł z przeznaczeniem na witraże. Wczoraj podpisałem z pracownią z Torunia zlecenie na wykonanie trzech okien stalowych wraz ze szkleniem zespolonym i witrażami wykonanymi tradycyjną metodą. Wypłaciłem zaliczkę w kwocie 10.000 zł. Całkowity koszt to 30 000 zł. Witraże będą zamontowane do świąt Bożego Narodzenia. Podziękowania za przygotowanie procesji Bożego Ciała: budowniczym ołtarza, OSP dzieciom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej, p. Organiście,

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj z rodzicami dzieci z klas II SP.W piątek po mszy wieczornej zbiórka dla ministrantów i kandydatów.

6. Dziękuję w imieniu PZC za upieczenie ciast na Boże Ciało. W przyszłą niedzielę PZC kwestować będzie na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w czerwcu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 Do wieczności w minionym tygodniu odeszła śp. Władysława Dymecka z Dygowa. Pogrzeb w środę o godz.  13.00. Msza św. w kościele.

 


Drukuj