Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2022

1. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek - wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i D.K.,

- wtorek -  Odpust Porcjunkuli, w tym dniu udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą kościół katedralny, bazylikę lub kościół parafialny i tam pobożnie modlić będą się  modlitwą: "Ojcze nasz" i "Wierzę w jednego Boga".

- czwartek - I Czwartek miesiąca, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 8.00, wsp. św. Jana Marii Vianneya, kapłana,

- piątek - I Piątek miesiąca, spowiedź św. o godz. 8.00, a po Mszy św. od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie chorych. Okazja do spowiedzi jest też o godz. 17.30 i zakończona o godz. 18.00 udzieleniem Komunii św. w obrzędzie poza Mszą św.

- sobota - święto  Przemienienia Pańskiego.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w listopadzie i grudniu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję ofiarodawcom za ofiarę w wysokości 300 zł. z przeznaczeniem na powstanie  witraży jako wotum uratowania naszej wspólnoty od skutków pandemii.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu:  w przyszłą niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż.R.

6.  Dzisiaj  po każdej Mszy PZC kwestuje na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

7. Serdecznie zapraszam w imieniu Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo do wzięcia udziału w projekcie:" Wystawa fotografii ślubnej Mieszkańców Gminy Dygowo od 1945 roku". Wystawa będzie miała miejsce w Domu Kultury, który powstaje przy ul. Kolejowej. Otwórzmy nasze albumy, szuflady i podzielmy się fotografiami ślubnymi naszych rodziców, dziadków i pradziadków oraz tymi, na których jesteśmy również my sami. Fotografię lub portret można przekazać sołtysowi lub skan na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo do Biura Parafialnego. Po wykonaniu reprodukcji materiałów, zdjęcia są zwracane właścicielom. Więcej informacji na stronie: Gminadygowo.pl

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w sierpniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj