Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2022

1. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek - wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela,

- czwartek - 1 września -   I Czwartek miesiąca, o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, zapraszam rodziców wraz z dziećmi, dziadków, młodzież.  Od tego dnia, Msze św. w dni powszednie są już sprawowane o godz. 18.00. Modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30,

- piątek - I Piątek miesiąca. O godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 17.30,

- sobota - I Sobota miesiąca. O godz. 12.30 - Msza św. dożynkowa, w której dziękować będziemy za szczęśliwie zebrane plony. Wsp. św. Grzegorza Wielkiego, pap. i D.K.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w listopadzie i grudniu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza . Dziękuję ofiarodawcy za złożoną ofiarę w wysokości 150 zł. z przeznaczeniem na wykonanie witraży.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu:  w  piątek po mszy wieczornej zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. Różańca.

6. Serdecznie zapraszam w imieniu Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo do wzięcia udziału w projekcie:" Wystawa fotografii ślubnej Mieszkańców Gminy Dygowo od 1945 roku". Wystawa będzie miała miejsce w Domu Kultury, który powstaje przy ul. Kolejowej. Otwórzmy nasze albumy, szuflady i podzielmy się fotografiami ślubnymi naszych rodziców, dziadków i pradziadków oraz tymi, na których jesteśmy również my sami. Fotografię lub portret można przekazać sołtysowi lub skan na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo do Biura Parafialnego. Po wykonaniu reprodukcji materiałów, zdjęcia są zwracane właścicielom. Więcej informacji na stronie: Gminadygowo.pl

7. Misje parafialne rozpoczynamy w naszej parafii w sobotę: 10.09.  i potrwają do niedzieli 18.09.22. Więcej informacji na stronie internetowej. Rozpoczniemy je w sobotę 10.09. Mszą św. w Czerninie z nauką ogólną i przekazaniem kluczy i stuły o. Misjonarzowi, następnie Msza św. o godz. 17.00 w Świelubiu i podobny porządek i Msza św. o godz. 18.30 w Dygowie wraz z przekazaniem władzy na czas misji o. Misjonarzowi. Plan jest też umieszczony w gablocie i na stronie internetowej.

8. Dzisiaj  PZC kwestować będzie na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych we wrześniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

10. Zapowiedzi przedślubne: Jagoda Sobotka, panna zam. w Dygowie oraz Łukasz Hądzlik, kawaler, zam. w Pudliszkach, zap. II.

 


Drukuj