Ogłoszenia duszpasterskie 02.10.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 02.10.2022

1. W liturgii tygodnia:

- w tym miesiącu rozpoczęliśmy nabożeństwo różańcowe. W kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę przed sumą parafialną. W kościołach pomocniczych według ustalonej już tradycji, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych wiernych.

- wtorek - wsp. św. Franciszka z Asyżu,

- środa - wsp. św. Faustyny Kowalskiej,

- czwartek -  modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30, I Czwartek miesiąca

- piątek -  I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. W tym dniu przypada wsp. NMP Różańcowej,

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w  grudniu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję ofiarodawcy za ofiarę w wysokości 200 zł. z przeznaczeniem na powstanie witraży. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie dla wspólnoty Ż. R.,  w  piątek  o godz. 18.30 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę na sumie poświęcenie różańców dzieciom z klas III SP , a po sumie spotkanie z rodzicami.

6. Serdecznie zapraszam w imieniu Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo do wzięcia udziału w projekcie:" Wystawa fotografii ślubnej Mieszkańców Gminy Dygowo od 1945 roku". Wystawa będzie miała miejsce w Domu Kultury, który powstaje przy ul. Kolejowej. Otwórzmy nasze albumy, szuflady i podzielmy się fotografiami ślubnymi naszych rodziców, dziadków i pradziadków oraz tymi, na których jesteśmy również my sami. Fotografię lub portret można przekazać sołtysowi lub skan na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo do Biura Parafialnego. Po wykonaniu reprodukcji materiałów, zdjęcia są zwracane właścicielom. Więcej informacji na stronie: Gminadygowo.pl

7. Młodzież z klas pierwszych szkół średnich, która chce żyć sakramentem bierzmowania, może zgłaszać sie w zakrystii po mszy.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w październiku  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj