Ogłoszenia duszpasterskie 16.10.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 16.10.2022

1. W liturgii tygodnia:

- trwają  nabożeństwo różańcowe. W kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę przed sumą parafialną. W kościołach pomocniczych według ustalonej już tradycji, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych wiernych.

-  niedziela - obchodzimy dzisiaj XXII  Dzień Papieski. Z tej okazji młodzież poprowadzi kwestę na rzecz stypendystów Fundacji JP II. PZC przygotował jak co roku, znane nam juz doskonale "kremówki papieskie" w cenie 8 zł z których dochód jest przeznaczony na cele charytatywne.

-poniedziałek - wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego,

- wtorek - święto św. Łukasza Ew.,

- środa - wsp. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika,

- czwartek -  modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17. wsp. św. Jana Kantego,

- sobota - wsp. św. Jana Pawła II, papieża,

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w lutym przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję  ofiarodawcom  za ofiarę w wysokości 500 zł. z przeznaczeniem na powstanie witraży.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami i  dziećmi z klas II SP.  W  piątek  o godz. 18.30 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.

6. Serdecznie zapraszam w imieniu Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo do wzięcia udziału w projekcie:" Wystawa fotografii ślubnej Mieszkańców Gminy Dygowo od 1945 roku". Wystawa będzie miała miejsce w Domu Kultury, który powstaje przy ul. Kolejowej. Otwórzmy nasze albumy, szuflady i podzielmy się fotografiami ślubnymi naszych rodziców, dziadków i pradziadków oraz tymi, na których jesteśmy również my sami. Fotografię lub portret można przekazać sołtysowi lub skan na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo do Biura Parafialnego. Po wykonaniu reprodukcji materiałów, zdjęcia są zwracane właścicielom. Więcej informacji na stronie: Gminadygowo.pl

7. Młodzież z klas pierwszych szkół średnich, która chce żyć sakramentem bierzmowania, może zgłaszać sie w zakrystii po mszy.

8. Zostały przygotowane karty wypominkowe przy wyjściu z kościoła.

9. PZC i SKC od 29 października poprowadzą akcję pt; "Zapałka nie ogrzeje" pozyskane środki  z dystrybucji zapałek zostaną przeznaczone na zakup opału dla potrzebujących. W  przyszłą niedzielę PZC kwestuje na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w październiku  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj