1. W liturgii tygodnia:

- trwają  nabożeństwo różańcowe. W kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę przed sumą parafialną. W kościołach pomocniczych według ustalonej już tradycji, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych wiernych.

-  niedziela - dzisiaj przypada Niedziela Misyjna i rozpoczynamy Tydzień Misyjny,

- wtorek - święto poświęcenia kościoła katedralnego w Koszalinie,

- czwartek -  modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,

- piątek - święto św. Szymona  i Judy Tadeusza,

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w lutym przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję  ofiarodawcom  za ofiarę w wysokości 200 zł. z przeznaczeniem na powstanie witraży. Zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa taca w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na cele misyjne i odesłana zostaje do Kurii.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: w  piątek  o godz. 18.30 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W sobotę spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowanie o godz. 17.30 w kościele.

6. W dniu 1 listopada Msza św. o godz. 12.30 zostanie odprawiona na cmentarzu w Dygowie. Procesja na cmentarz według zwyczaju 01 listopada po Mszy św. o godz. 9.30 w Czerninie. 02 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 procesja wyruszy na cmentarz w Dygowie. Na tę procesje proszę zabrać ze sobą lampiony lub znicze.

7. Zostały przygotowane karty wypominkowe przy wyjściu z kościoła.

8. PZC i SKC od 29 października poprowadzą akcję pt; "Zapałka nie ogrzeje" pozyskane środki  z dystrybucji zapałek zostaną przeznaczone na zakup opału dla potrzebujących. Dzisiaj PZC kwestuje na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w październiku  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.


 

 

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej