1. W liturgii tygodnia:

- nabożeństwa wypominkowe będą odprawiane w dniach  od 21 listopada do 10 grudnia. W dniach 11 - 20 listopada nabożeństwo jest zawieszone.

 -niedziela - dzisiaj przypada  uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie N.S., przed którym odmówimy Litanie do NSPJ oraz akt poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. W tym dniu przypada święto patronalne Akcji Katolickiej.

- poniedziałek - wsp. Ofiarowania NMP,

- wtorek - wsp. św. Cecylii, męczennicy,

- czwartek -  wsp. św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,

-niedziela - w przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy Rok Kościelny. I Niedziela Adwentu. Zgodnie z naszą tradycją rozpoczynamy ten czas rekolekcjami. W tym roku rekolekcje adwentowe, które  rozpoczniemy 27 listopada i potrwają do wtorku 29 listopada. Poprowadzi je ks. dr Radosław Rybarski z Lublina. Msza św. w Dygowie w czasie rekolekcji będzie o godz. 9.00 i godz. 18.30. W Świelubiu w poniedziałek Msza św. o godz. 17.00 i zakończenie rekolekcji, a w Czerninie we wtorek Msza św. o godz. 17.00 i zakończenie rekolekcji.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w lutym przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza..

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu:   dzisiaj odwołane jest spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP. W  piątek  zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W sobotę o  godz. 18.00 spotkanie z młodzieżą, która zgłosiła się, ze chce rozpocząć życie sakramentem bierzmowania.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w listopadzie  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej