Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2022

1. W liturgii tygodnia:

 - rozpoczęliśmy II część Adwentu, która jest bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msza św. "Roraty" bedzie sprawowana do piątku o godz. 18.00 Zapraszam Parafian młodszych i starszych do wzięcia udziału w przygotowaniu do przeżywania świąt Bożego Narodzenia.  Proszę o zabranie ze sobą lampionów.

- czwartek -  modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,

-sobota -  o godz. 16.00 Msza św. z Wigilii Narodzenia P. z udziałem najmłodszych katolików, ich rodziców i starszych. O godz. 20.30 Msza św. w Świelubiu i o godz. 22.00 Pasterka w kościele parafialnym.

- niedziela - uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msza św. w Dygowie o godz. 8.00 i o godz. 12.30. W Czerninie o godz. 9.30 i w Świelubiu o godz. 11.00.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w  marcu przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj, po sumie, spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP. W środę  ok. 19.00 zapraszam chętnych Parafian do włączenie się w dekorowanie kościoła parafialnego. W piątek zbiórka dla ministrantów i kandydatów jest odwołana.  W sobotę zaś spotkanie o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Dygowie.

6. Opłatki na stół wigilijny można jeszcze nabyć po każdej mszy niedzielnej u p. Jana.

7.  PZC rozprowadza świece na stół wigilijny. Dzisiaj PZC kwestuje na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

8.  Już dzisiaj zapraszam do wspólnego  rodzinnego kolędowania w dniu: 6 stycznia (Trzech Króli) 2023 o godz. 15.00.

9. W czwartek o godz. 17.30 okazja do spowiedzi świętej w kościele parafialnym. Plan kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w grudniu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj