Ogłoszenia duszpasterskie 26.02.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 26.02.2023

1. W liturgii tygodnia:

-czwartek - I Czwartek miesiąca. Modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30.

- piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Spowiedź św. o godz. 16.30. Czuwanie przed N.S. poprowadzi Arcybractwo Straż Honorowej NSPJ. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych według ustalonej tam tradycji.

- sobota - święto św. Kazimierza Królewicza.  O godz. 11.0 w Koszalinie, Msza św. i ingres do katedry ks. bp. Zbigniewa Zielińskiego, nowego ordynariusza naszej diecezji.

- niedziela - w kościele parafialnym nabożeństwo pasyjne: "Gorzkie Żale" o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych przed Mszą św.

-  przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które mają nas wprowadzić w przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania P. Jezusa. W Dygowie Msze św. z nauką będą od poniedziałku 6 marca do środy, 8 marca o godz. 9.00 i godz. 18.30 W Świelubiu w poniedziałek o godz. 17.00 i w środę o godz. 17.00. W Czerninie  we wtorek o godz. 17.00 i w środę również o godz. 17.00.Rekolekcje poprowadzi o. Janusz Napierała OMI.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  maju i czerwcu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza.  Przy bocznym ołtarzu, do skarbony można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup dekoracji i kwiatów do Bożego Grobu i Kaplicy adoracji, tzw." Ciemnicy".

4.Polecam prasę katolicką „G N” .   

5.Spotkania w tym tygodniu: w piątek po Mszy św. zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę spotkanie po sumie ze wspólnotą Ż.R..

6. W najbliższą sobotę o godz. 14.00 w Dygowie zostanie oddany do użytku i poświęcony długo oczekiwany przez nas Dom Kultury. Serdecznie zapraszam w imieniu p. Wójta na tę uroczystość.

7. Dzisiaj PZC kwestuje na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem. Są też wyłożone  papierowe skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w marcu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.


Drukuj