Ogłoszenia duszpasterskie 12.03.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 12.03.2023

1. W liturgii tygodnia:

- serdecznie witam s. Celinę ze Zgromadzenia Sióstr Szensztackich z Góry Chełmskiej w Koszalinie,

- rekolekcje wielkopostne z uwagi na chorobę o. rekolekcjonisty Janusza Napierały, są przełożone na Niedzielę Palmową.

-czwartek - modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30.

- piątek - Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych według ustalonej tam tradycji.

- niedziela - w kościele parafialnym nabożeństwo pasyjne: "Gorzkie Żale" o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych przed Mszą św.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje we wrześniu i październiku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza w II niedzielę miesiąca.  Dziękuję ofiarodawcy za ofiarę w wysokości 200 zł. z przeznaczeniem na cele parafialne. Przy bocznym ołtarzu, do skarbony można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup dekoracji i kwiatów do Bożego Grobu i Kaplicy adoracji, tzw." Ciemnicy".

4.Polecam prasę katolicką „G N” .   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie  z rodzicami dzieci z klas III SP. We wtorek po mszy spotyka się PZC. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej i PZS w salce na probostwie.  Zapraszam także chętnych Parafian, którzy chcą się włączyć do tej wspólnoty. Piątek po Mszy św. zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP.

6. PZC rozprowadza świece tzw. "Paschaliki" na stół  Wielkanocy w cenie 10 zł. Środki są przeznaczone na cele charytatywne. Są też wyłożone  papierowe skarbonki na jałmużnę wielkopostną. W dniach  17 i 18 marca w sklepach: "Biedronka" i " Carrefour" będzie poprowadzona zbiórka żywności i artykułów chemicznych.

7. Jak każdego roku D. Krzyżowa ulicami naszej parafii będzie poprowadzona: 31.03. 23 o godz. 19.00 rozpoczniemy to nabożeństwo  Mszą św. Plan podam w przyszłą niedzielę

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w marcu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj