Ogłoszenia duszpasterskie 26.03.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 26.03.2023

1. W liturgii tygodnia:

-czwartek - modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30.

- piątek -  Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii będzie po Mszy św odprawionej  o godz. 19.00. Na to nabożeństwo zabierzmy świece lub znicze. Plan (zobacz)

- sobota - I Sobota miesiąca.      

- niedziela -Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. W tym dniu rozpoczynamy zapowiadane rekolekcje, które wprowadzą nas w Święta Paschalne. Te duchowe ćwiczenia potrwają do Wielkiej Środy. W Dygowie Msza św. z nauką w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę o godz. 9.00 i 18.30. Spowiedź w Wielką Środę przed Mszą św.

 W Świelubiu w Wielki Poniedziałek spotkanie o godz. 17.00 i Msza św. w Wielką Środę o godz. 16.00. W Czerninie spotkanie w Wielki Wtorek o godz. 17.00 i Msza św. w Wielką Środę o godz. 17.00.

W Niedzielę Palmową przypada 18 rocznica przejścia do wieczności św. Jana Pawła II. Zapraszam na Apel i modlitwę różańcową o godz. 21.00 w kościele, a następnie przejdziemy pod pomnik świętego.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje we wrześniu i październiku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Przy bocznym ołtarzu, do skarbony można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup dekoracji i kwiatów do Bożego Grobu i Kaplicy adoracji, tzw." Ciemnicy".

4.Polecam prasę katolicką „G N” .   

5.Spotkania w tym tygodniu: w środę o godz. 18.00 spotkanie z s. Celiną dla osób, które włączyły się w peregrynację M.B. Pielgrzymującej. W przyszłą niedzielę spotkanie ze wspólnotą Ż. R. po sumie

 6. PZC dzisiaj  kwestuje  na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

7. Już dzisiaj zapraszam do wzięcia udziału w corocznym konkursie palm w Niedzielę Palmową. Dzisiaj SKC rozprowadza palmy. Pozyskane środki są przekazane na cele charytatywne.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w marcu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Do wieczności odszedł śp. Zdzisław Sikorski z Bard. Pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 w kaplicy na cmentarzu.

 


Drukuj