1. W liturgii tygodnia:         

- niedziela - Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. W tym dniu rozpoczynamy zapowiadane rekolekcje, które wprowadzą nas w Święta Paschalne. Te duchowe ćwiczenia potrwają do Wielkiej Środy. W Dygowie Msza św. z nauką w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę o godz. 9.00 i 18.30. Spowiedź w Wielką Środę przed każdą Mszą św. Zapraszam do wzięcia udziału w Liturgii Wielkiego Tygodnia. W Świelubiu w Wielki Poniedziałek spotkanie o godz. 17.00 i Msza św. w Wielką Środę o godz. 16.00. W Czerninie spotkanie w Wielki Wtorek o godz. 17.00 i Msza św. w Wielką Środę o godz. 17.00.

Dzisiaj też przypada 18 rocznica przejścia do wieczności św. Jana Pawła II. Zapraszam na Apel i modlitwę różańcową o godz. 21.00 w kościele, a następnie przejdziemy pod pomnik świętego.

- czwartek - Wielki Czwartek - modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele o godz. 17.30. Msza św. Wieczerzy Pańskie wraz z obrzędem umycia nóg o godz. 18.00, a następnie przeniesienie N.S. do kaplicy adoracji, dawniej zwaną " Ciemnicą ". O godz. 21.00 zakończenie czuwania.

- piątek - Wielki Piątek - od godz. 8.00 czuwanie przy Panu Jezusie według ustalonej tradycji. Plan jest w gablocie i na stronie internetowej. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych. O godz. 15.00 w kościele parafialnym: "Godzina Miłosierdzia" i modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 Liturgia na cześć Męki Pańskiej, a po niej adoracja N.S. do godz. 21.00 przy Grobie Pańskim. Rozpoczynamy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

- sobota - Wielka Sobota - do południa obrzęd poświęcenia pokarmów w kościołach i przy krzyżach według ustalonej tradycji. Plan... . Ofiary... . O godz. 20.00 rozpoczynamy obchody Wigilii Paschalnej. Proszę o zabranie na tę uroczystość świec chrzcielnych, aby odnowić przyrzeczenia chrzcielne. PZC zwraca się z prośbą, aby skarbonki z jałmużną wiekopostną składać w Wielką Sobotę  w trakcie "święconki".

- niedziela - Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja o godz. 6.00, a po niej Msza św.  Proszę Parafian o przygotowanie baldachimu, feretronów, sztandarów.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje we wrześniu i październiku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza.

4.Polecam prasę katolicką „G N” . a zwłaszcza bezpłatny numer : " Dobre Nowiny".

5. W Wielką Środę o godz. 19.30 nauka dla rodziców i chrzestnych.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w marcu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Do wieczności odeszła śp. Anna Pilipów z Gąskowa. RiP.

 

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej