Ogłoszenia duszpasterskie 09.04.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 09.04.2023

1. W liturgii tygodnia:         

- Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego,

- poniedziałek -  Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Mszę św. są odprawiane jak w niedzielę. W tym dniu przypada 13 rocznica katastrofy smoleńskiej. Po mszy o godz. 8.00 zostaną złożone kwiaty i zaniesiemy modlitwę do Boga w intencji osób, które zginęły w katastrofie przy obelisku, który jest im poświęcony. Serdecznie zapraszam,

- czwartek -  modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele o godz. 17.30,

- piątek - w tym dniu z uwagi na Oktawę Wielkanocy  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,

- niedziela - 2 Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego. Patronalne święto Caritas. W tym dniu zbiórka do puszek na cele charytatywne.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  październiku i listopadzie.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa taca z składana w dniu jutrzejszym jest przeznaczona na KUL i kształcenie w diecezji i zostaje przekazana do Kurii. Dziękuję ofiarodawcom z Czernina za dar w wysokości: 400 zł za wykonane i zamontowane witraże w kościele pomocniczym w Czerninie. Podziękowania... .

4.Polecam prasę katolicką „G N” . .

5. Spotkania w tym tygodniu: we worek po Mszy św. wieczornej spotyka się PZC. Rada Duszpasterska spotyka się w czwartek po mszy wieczornej. W piątek zbiórka dla ministrantów o godz. 18.00. W niedziele po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP.

6. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Lepa, kawaler, zam. w Dygowie i Wiktoria Kłosowska, panna, zam. w Gościnie, zap. I.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w kwietniu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Do wieczności odeszli śp. Artur Adamiak z Stramniczki i Andrzej Kropielnicki z Dygowa. RiP.


 

 


Drukuj