1. W liturgii tygodnia:         

- Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego,

- poniedziałek -  Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Mszę św. są odprawiane jak w niedzielę. W tym dniu przypada 13 rocznica katastrofy smoleńskiej. Po mszy o godz. 8.00 zostaną złożone kwiaty i zaniesiemy modlitwę do Boga w intencji osób, które zginęły w katastrofie przy obelisku, który jest im poświęcony. Serdecznie zapraszam,

- czwartek -  modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele o godz. 17.30,

- piątek - w tym dniu z uwagi na Oktawę Wielkanocy  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,

- niedziela - 2 Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego. Patronalne święto Caritas. W tym dniu zbiórka do puszek na cele charytatywne.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  październiku i listopadzie.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa taca z składana w dniu jutrzejszym jest przeznaczona na KUL i kształcenie w diecezji i zostaje przekazana do Kurii. Dziękuję ofiarodawcom z Czernina za dar w wysokości: 400 zł za wykonane i zamontowane witraże w kościele pomocniczym w Czerninie. Podziękowania... .

4.Polecam prasę katolicką „G N” . .

5. Spotkania w tym tygodniu: we worek po Mszy św. wieczornej spotyka się PZC. Rada Duszpasterska spotyka się w czwartek po mszy wieczornej. W piątek zbiórka dla ministrantów o godz. 18.00. W niedziele po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP.

6. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Lepa, kawaler, zam. w Dygowie i Wiktoria Kłosowska, panna, zam. w Gościnie, zap. I.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w kwietniu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Do wieczności odeszli śp. Artur Adamiak z Stramniczki i Andrzej Kropielnicki z Dygowa. RiP.


 

 

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej