Ogłoszenia duszpasterskie 16.04.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 16.04.2023

1. W liturgii tygodnia:         

- Niedziela- 2 Niedziela Wielkanocy czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Patronalne święto Caritas. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj  zbiórka do puszek na cele charytatywne. O godz. 15.00 w kościele parafialnym "Godzina Miłosierdzia" przed wystawionym N.S.

- czwartek -  modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele o godz. 17.30,

- niedziela - Niedziela Biblijna i rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  październiku i listopadzie.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza.  Dziękuję ofiarodawcy z Czernina za dar w wysokości: 1000 zł z przeznaczeniem na opłacenie usługi za wykonane witraże.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5. Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj spotkanie po sumie z rodzicami dzieci z klas II SP., w piątek  zbiórka dla ministrantów o godz. 18.00.

6. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Lepa, kawaler, zam. w Dygowie i Wiktoria Kłosowska, panna, zam. w Gościnie, zap. II . Marcin Michalski, kaw. zam. w Drzonowie i Klaudia Wojciechowska, panna, zam. w Dygowie, zap. I.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w kwietniu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Do wieczności odeszli śp. Tadeusz Biełooki z Dygowa i  Maria Iwicka z Bard. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00 w kaplicy na cmentarzu.. RiP.

 


Drukuj