Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2023

1. W liturgii tygodnia:    

- Niedziela- Niedziela Dobrego Pasterza.

- poniedziałek - wsp. św. Józefa , Rzemieślnika. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP. W kościele parafialnym nabożeństwo o godz. 17.30, a w kościołach pomocniczych i przy krzyżu według ustalonej przez wspólnoty godzinach wieczornych. Serdecznie zapraszam.

- wtorek - wsp. św. Atanazego, bpa i DK.,

- środa - Uroczystość Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego, po sumie o godz. 12.30 na placu dalsze uroczystości, ze złożeniem kwiatów pod pomnikiem pierwszych mieszkańców Dygowa, wciągnięcie na mszt flagi narodowej. Po uroczystościach posiłek w ogrodzie ks. proboszcza,.

- czwartek - I Czwartek miesiąca, modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele o godz. 17.30, wsp. św. Floriana,

- piątek - I Piatek miesiąca. odwiedziny chorych o godz. 9.00. Spowiedź  pierwszopiątkowa o godz. 16.30

- sobota -  I Sobota miesiąca. Msza św. o godz. 14.00 z udziałem OSP z naszej gminy. W trakcie, której nastąpi obrzęd instalacji relikwii św. Floriana, podarowanych przez J.E kard S. Dziwisza. Po Mszy św. zapraszam w imieniu OSP na piknik, który będzie w ogrodach proboszczowskich. Święto apostołów Filipa i Jakuba.

- niedziela - w przyszłą niedzielę homilię bedzie głosił ks. Tomasz Kancelarczyk, założyciel fundacji  " Małych Stópek", której celem jest ratowanie każdego życia poczętego. Dom tej fundacji jest w Syrkowicach.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  październiku i listopadzie.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza.  Dziękuję ofiarodawcy z Czernina za dar w wysokości: 100 zł z przeznaczeniem na opłacenie usługi za wykonane witraże. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5. Spotkania w tym tygodniu: w piątek  zbiórka dla ministrantów o godz. 18.00. Nauka przed chrztem św. o godz. 18.30.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w maju zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj