Ogłoszenia duszpasterskie 21.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 21.05.2023

1. W liturgii tygodnia:

- trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. W kościele parafialnym nabożeństwo o godz. 17.30, a w kościołach pomocniczych i przy krzyżu według ustalonej przez wspólnoty godzinach wieczornych. Serdecznie zapraszam      

- środa - wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych,

- czwartek -  modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele o godz. 17.30,

- piątek - wsp. św. Filipa Neri, prezbitera,

-sobota - wieczorna Msza św. z wigilii Zesłania Ducha Świętego.

- niedziela - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  październiku i listopadzie.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję za ofiarę w kwocie 300 zł. z przeznaczeniem na witraże w Czerninie.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5. Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP,  w czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej, w piątek  zbiórka dla ministrantów o godz. 18.00.  W sobotę o godz. 17.30 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę PZC kwestuje na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

7. Zapowiedzi przedślubne: Karol Lebowski, kawaler, zam. w Świelubiu i Monika Szpytko, panna, zam. w Czerninie. Zap. II. Sławomir Prugar, kawaler, zam. w Dygowie oraz Urszula Bujna, panna, zam. w Dygowie, zap. I.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w maju zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Do wieczności odeszła śp. Danuta Szklanna z Miechęcina. RiP.

 


Drukuj