Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.2023

1.W liturgii tygodnia:

- środa –  wsp. św. Wincentego A Paulo, prezbitera,

- czwartek -  wsp. św. Wacława, męczennika. Modlitwa w intencji powołań w kościele parafialnym o godz. 17.30,

- piątek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

- sobota – wsp. św. Hieronima, D. K-ła, kapłana.

- niedziela – w przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe ku czci NMP Królowej Różańca świętego.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  lutym przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5. Spotkania w tym tygodniu: w piątek o godz. 18.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.

6. W dniach: 6,7,8 pażdzernika w naszej parafii będzie miała miejsce peregrynacja M.B. Bolesnej w swojej piecie ze Skrzatusza. Polecam to wydarzenie serdecznej modlitwie, aby spotkanie z naszą Matką było jak najbardziej owocne i przyczyniło się do utrwalenia wiary w Jej Syna Jezusa Chrystusa. W najbliższą niedzielę tj. 01.10. gościć będziemy ks. dr. Dariusza Wypycha, który będzie głosił homilie wprowadzające nas we wspomnianą peregrynację NMP Bolesnej

7.  Rodzice dzieci z klas II którzy chcą przygotować swoje dzieci  do życia sakramentem spowiedzi i komunii świętej, mogą zgłaszać się po mszy  w zakrystii.

8.Dzisiaj PZC kwestować będzie na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem..

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w październiku  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj