Ogłoszenia duszpasterskie 01.10.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 01.10.2023

1.W liturgii tygodnia:

- niedziela – gościmy w naszej parafii ks. dr. Dariusza Wypycha, który wprowadził nas w oczekiwanie na peregrynację NMP Matki Bolesnej ze Skrzatusza. Również dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie są sprawowane o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam młodszych i starszych Parafian do wspólnej modlitwy. Intencje na każdy dzień są umieszczone w gablocie.

- poniedziałek – wsp. świętych Aniołów Stróżów,

- środa –  wsp. św., Franciszka z Asyżu,

- czwartek -  wsp. św. Faustyny Kowalskiej I Czwartek miesiąca.Modlitwa w intencji powołań w kościele parafialnym o godz. 17.30,

- piątek – - piątek – I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Spowiedź święta w czasie wieczornych uroczystości peregrynacyjnych,

- sobota – wsp. NMP Różańcowej.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  lutym przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5. Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj spotyka się po sumie wspólnota Ż. R. . w piątek wypada zbiórka dla ministrantów. W piątek w trakcie uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie różańców dzieciom z klas III SP.  W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP.

6. W dniach: 6,7,8 pażdzernika w naszej parafii będzie miała miejsce peregrynacja M.B. .Bolesnej w swojej piecie ze Skrzatusza. Plan… . Intencje, które chcemy polecać M.B. w trakcie modlitwy różańcowej proszę składać pisemnie do koszyczka umieszczonego na bocznym ołtarzu. Niech też wyrazem naszej radości z wizyty Matki Bożej, będą przystrojone nasze domy, a nawet ulice. Bedzie też stoisko z dewocjonaliami, które będzie można nabyć po uroczystościach.

7.  Rodzice dzieci z klas II którzy chcą przygotować swoje dzieci  do życia sakramentem spowiedzi i komunii świętej, mogą zgłaszać się po mszy  w zakrystii.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w październiku  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Do wieczności odeszła śp. Krystyna Gorczyca. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00 w kaplicy w Dygowie. RiP.

 


Drukuj