Ogłoszenia duszpasterskie 22.10.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 22.10.2023

1.W liturgii tygodnia:

-niedziela – dzisiaj przypada  Niedziela Misyjna i rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

- nabożeństwo różańcowe przez cały październik w dni powszednie sprawowane jest o godz.  

  17.30. W kościołach pomocniczych według ustalonej tradycji. Serdecznie zapraszam.

-środa – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Koszalinie,

- czwartek - modlitwa w intencji powołań w kościele parafialnym o godz. 17.30,

- sobota – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Przypominam, że z soboty na niedzielę przypada zmiana czasu z letniego na zimowy.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  lutym przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza.  Zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa, taca z dzisiejszej niedzieli ma być przesłane do Kurii w Koszalinie na cele misyjne.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5. Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP, w środę po Mszy wieczornej spotkanie, spotkanie z PRD, w piątek  zbiórka dla ministrantów i kandydatów oraz nauka dla rodziców i chrzestnych w salce na probostwie o godz. 18.30.  

6.Można zabrać koperty z kartami wypominkowymi. Nabożeństwo wspominkowe od 2 listopada. W tym roku  Msza św. w dzień uroczystości Wszystkich Świętych ( 01.11.) będzie odprawiona na cmentarzu w Dygowie o godz. 12.30. Po mszy poświęcenie nagrobków. Procesja na cmentarz w dzień Zaduszny ( 02.11) po Mszy wieczornej.

7. Dzisiaj PZC kwestuje na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w październiku  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj