Ogłoszenia duszpasterskie 25.02.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 25.02.2024

1.W liturgii tygodnia:

- rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne i szkolne. Serdecznie witamy o. Andrzeja Kordę. OMI. Plan rekolekcji… ,

- czwartek –  modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30,

-piątekI Piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie chorych. Spowiedź  św. o godz. 16.30, w tym dniu nabożeństwo pasyjne: „Droga Krzyżowa” w kościele parafialnym o godz. 17.30. Dzieci przynoszą na to nabożeństwo krzyże. W kościołach pomocniczych według ustalonej tradycji,

- sobota – I Sobota miesiąca, oddajemy szczególną cześć N. Sercu NMP,

-niedziela – przez cały czas W. Postu nabożeństwo; „ Gorzkie Żale” w kościele parafialnym jest sprawowane o godz. 12.30, a w kościołach pomocniczych przed Mszą św.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w maju i w czerwcu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza.  

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                  

5. Spotkania w tym tygodniu:  w piątek   zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W najbliższą niedzielę spotkanie dla wspólnoty Ż. R. po sumie.

6. Dzisiaj PZC kwestuje na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

7. Zapowiedzi przedślubne: Anna Hołowczak, panna i Kamil Gliszczyński, kawaler, zap. II.

8. W najbliższą sobotę (02.03.24 r.) o godz. 10.00 w Dygowie spotkanie wspólnoty MB Pielgrzymującej. Dzień skupienia dla tej wspólnoty rozpocznie się Mszą św. w kościele parafialnym, a  następnie udamy się na spotkanie, które odbędzie się w  sali Domu Kultury przy ul. Kolejowej.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w marcu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Do wieczności odeszły: śp. Teresa Kozicka i Zuzanna Kubacka z Czernina. Pogrzeb Zuzanny w środę o godz. 13.00 w kościele pomocniczym w Czerninie. RiP.


Drukuj