Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2024

1.W liturgii tygodnia:

- poniedziałek – święto św. Kazimierza,

- czwartek –  modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30,

-piątek – w tym dniu nabożeństwo pasyjne: „Droga Krzyżowa” w kościele parafialnym o godz. 17.30. Dzieci przynoszą na to nabożeństwo krzyże. W kościołach pomocniczych według ustalonej tradycji,

-niedziela – przez cały czas W. Postu nabożeństwo; „ Gorzkie Żale” w kościele parafialnym jest sprawowane o godz. 12.30, a w kościołach pomocniczych przed Mszą św.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w maju i w czerwcu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedziele przypada II niedziela w miesiącu.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                  

5. Spotkania w tym tygodniu:  w środę po Mszy św. wieczornej Krąg Biblijny, w piątek   zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W najbliższą niedzielę spotkanie dla rodziców dzieci z klas III po sumie.

6. Zapowiedzi przedślubne: Agnieszka Jokiel, panna i Zbigniew Twardochleb, kawaler, zap. I.

7. Dziękuję za modlitwę w intencji tegorocznych rekolekcji wielkopostnych, za udział i przygotowanie się w ten sposób do świąt paschalnych. Jak pamiętamy w czasie rekolekcji po wieczornej nauce, modliliśmy się z brewiarza „Kompletą ” czyli modlitwą na zakończenie dnia. Chcemy zatem kontynuować tę miodlitwę od najbliższego poniedziałku do Niedzieli Palmowej. Serdecznie zapraszam.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w marcu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj