1.W liturgii tygodnia:

-  niedziela – dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominam o przykazaniu kościelnym, które dotyczy  Komunii wielkanocnej.

- trwają  nabożeństwa majowe ku czci NMP. W kościele parafialnym w dni powszednie są odprawiane o godz. 17.30. Jak każdego roku, znakiem naszej czci oddawanej NMP, przynoszone są przez uczestników nabożeństwa kwiaty i składane przy ołtarzu M.B. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach w poszczególnych miejscowościach, „ majówki „ także są odprawiane w godzinach wyznaczonych przez dane wspólnoty.

- poniedziałek – święto  NMP  Matki Kościoła,

- czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

-piątek – wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych.

-sobota – świecenie prezbiterów w katedrze w Koszalinie. O godz. 18.00 w parafii w Charzynie bierzmowanie młodzieży z naszego dekanatu. Mamy  62 kandydatów do bierzmowania.

-niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy. Zakończenie okresu Komunii wielkanocnej. Na Mszy św. o godz. 12.30 dzieci z naszej szkoły przygotowały niespodziankę dla wszystkich Matek i Ojców. Zatem serdecznie zapraszam wszystkie mamy i ojców na program, które przygotowały dzieci pod kierunkiem p. katechetki.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje we wrześniu i październiku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję PRD oraz  tym wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej za włączenie się w przygotowanie festynu parafialnego z okazji obchodów odpustu parafialnego.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                  

5. Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas II.  w piątek    spotkanie dla ministrantów po Mszy św. o godz. 18.00.  

6. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, która przypada 30 maja. a zatem proszę poszczególne wspólnoty już dzisiaj o przygotowanie ołtarzy polowych. I ołtarz proszę wspólnotę z Dębogardu.II ołtarz parafian z Gąskowa,III ołtarz, parafianie z Pustar. Ołtarz IV rodzice dzieci komunijnych.

7. W tym tygodniu Biuro Parafialne jest nieczynne.

8. W przyszłą niedziele PZC kwestuje na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem. Już dzisiaj zwracam się w imieniu Caritas Parafialnej o upieczenie ciasta na Boże Ciało. Informuję też, że w dyspozycji PZC są 2 łóżka specjalistyczne dla chorych, które można wypożyczyć. Caritas Diecezjalna organizuje pielgrzymkę do Włoch, w dniach 10-19.10 2024. Informacje w gablocie parafialnej. Serdecznie polecam Waszej uwadze.

9. Zapowiedzi przedślubne: Izabela Jasińska, panna, zam. w Dygowie i Patryk Trela, kaw. Zam. w Kołobrzegu, zap. II.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w maju  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej