Dzieje Kołobrzegu na wyciągnięcie ręki.

Od 2 lipca w  Pałacu Braunschweigów  przy Armii Krajowej Muzeum Miasta Kołobrzeg otwiera nową usystematyzowaną ekspozycję zabytków od prehistorii , przez czasy piastowskie ,okres hanzy ,twierdzy Kołobrzeg ,aż do roku1945. Misją muzeum jest aby historia dziejów miasta była na wyciagnięcie ręki dla wszystkich. Wyjątkowym eksponatem wystawy będzie mumia kobiety z I-II wieku naszej ery, znaleziona pod koniec XIX wieku na plaży Bagiczu. Wcześniej zabytek znajdował się w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Do odwiedzenia muzeum w niedzielę 2 lipca w 210 rocznicę zakończenia batalii o Kołobrzeg 1807 roku zaprasza Robert Dziemba , który w materiale wideo przedstawia wizję działalności muzeum i jego najciekawsze eksponaty.