"Paczka dla Bohatera" w Stojkowie

"Paczka dla Bohatera" w Stojkowie

Wolontariusze  VII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera odwiedzili w dniu dzisiejszym w Stojkowie kombatanta II wojny światowej Antoniego Wącka. Koordynatorka akcji Magda Wrabel i zuchy – Daniel i Julian z 50 Gromady Zuchowej Tupot Stu Stóp z Dygowa ,wręczyli panu Antoniemu paczkę z darami. Spotkanie było także okazją do wysłuchania żywej

historii o szlaku bojowym ,który pan Antoni (92 l.) rozpoczął w 1944 roku jako osiemnastoletni chłopiec. Przywołane zostały  wspomnienia związane z walkami o Kołobrzeg  i zakończenia wojny w Berlinie. Pan Antoni Wącek w 2015 roku został mianowany przez Prezydenta RP na stopień podporucznika Wojska Polskiego.

Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.