III Rodzinny Piknik Wędkarski w Stojkowie (foto)

W niedzielę w Stojkowie odbył się po raz trzeci Rodzinny Piknik Wędkarski w ramach którego rywalizowano o Mistrzostwo Gminy Dygowo w Wędkarstwie Spławikowym. Ta impreza rekreacyjna organizowana przez Grot Dygowo i PZW Dygowo mogła się odbyć dzięki udostępnieniu łowiska przez Panią Janinę Szyszka – właścicielkę terenu. W tym roku  piknik zgromadził blisko 60 miłośników wędkowania w różnym wieku. Organizatorów najbardziej cieszył liczy udział dzieci, dla których poza wędkowaniem przygotowano zabawy i konkursy, które prowadziła Jolanta Pomes. Wyniki zwodów podsumował i ogłosił prezes PZW Dygowo- Tadeusz Wygaś, a nagrody wręczył wójt Grzegorz Starczyk. Wśród juniorów Mistrzem został Janek Śmielewski z wynikiem 1112 punktów ( 1,1 kg i 12 sztuk ryb). Najlepszym seniorem okazał się Krzysztof Siuciak który z wynikiem 1531 punktów (1,52 kg i 11 sztuk ryb) zdobył mistrzostwo  oraz tytuł za największą złowioną rybę – Lina 32 centymetry. Po wręczeniu nagród dla najlepszych wędkarzy  tradycyjnie można było upiec na ognisku kiełbaski. Na zakończenie wszystkim dzieciom rozdano  drobne upominki.
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.