Sołectwo Dygowo rozpoczęło prace przy wieńcu dożynkowym

Żniwa w pełni , a przy tym przygotowania do Święta Plonów także nabrały tempa. W sołectwach gminy Dygowo rozpoczęły się prace przy tworzeniu wieńców dożynkowych . Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się 9 września w Dygowie. Powstałe wieńce poza tym ,że będą ozdobą obchodów  święta zbiorów zbóż to będą brały udział w tradycyjnym konkursie na najpiękniejszy wieniec. Jako pierwsze do redakcji portalu przekazały informację o prowadzonych pracach panie z sołectwa w Dygowie.  W ubiegłym roku przygotowanie wieńca  był ukierunkowane na Dożynki Prezydenckie w Spale, natomiast tym roku zaś panie koncentrują się na dożynkach gminnych i wojewódzkich w Barzkowicach , gdzie będą także wystawiać wieniec i stoisko sołeckie.
Autor zdjęć Marek Kawęcki i sołectwo Dygowo.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.