Wyjazd gromady sołeckiej z Dygowa na Dożynki Prezydenckie

Sołectwo Dygowo - laureaci konkursu gminnego i wojewódzkiego na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w dniu dzisiejszym wyjechali na Dożynki Prezydenckie w Spale.  Rękodzieło z Dygowa będzie reprezentować województwo zachodniopomorskie. Specjalnie  na te okazję sołectwo przygotowało prezentację dla Pary Prezydenckiej oraz specjalne wypieki i kwiaty dla Pierwszej Damy. Na Placu Wolności w Dygowie powodzenia dziewiętnastoosobowej grupie życzył wójt Grzegorz Starczyk ,a błogosławieństwa udzielił ks. Adam. To już drugi wyjazd gromady z Dygowa do Spały. Poprzedni miał miejsce ubiegłym roku 9 września.  Dożynki w Spale odbywają się od 1927 roku i mają charakter ogólnopolski. W programie tegorocznych obchodów  Święta Plonów miedzy innymi odbędzie się w sobotę konkurs na najładniejszy wieniec, a w niedzielę ceremoniał dożynkowy. Organizatorem wyjazdu jest Urząd Marszałkowski  przy wsparciu Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej, Banku Spółdzielczego w Białogardzie, Powiatu Kołobrzeskiego i Gminy Dygowo oraz sponsorów prywatnych.
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.