Poszukiwacze smaku z szkoły w Dygowie

W piątek, 29 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza  udali  się do Szczecina na  Zamek  Książąt  Pomorskich ,gdzie  odbyło  się podsumowanie kolejnej, już  III  edycji konkursu „ Poszukiwacze  smaków”, którego organizatorem jest  Zarząd Województwa  Zachodniopomorskiego. Celem konkursu jest aktywizacja młodzieży w zakresie poszukiwania produktów / potraw/ tradycyjnych, charakterystycznych dla danej rodziny, miejscowości, regionu, wskazania  kulinarnych odrębności kulturowych pielęgnowanych  w rodzinnych  domach. Uczniowie naszej  szkoły  zdobyli  5  wyróżnień:
w  kategorii szkół podstawowych  wyróżnienie zdobyła Julia Sokołowska z kl. V,  natomiast  w  kategorii  gimnazjum wyróżnienia zdobyli: Kinga  Witkowska, Amelia Kurowska, Oskar Dziuba z kl. I B oraz Magdalena Lepa  z kl. I A. Podsumowanie konkursu  odbyło się w niedawno wyremontowanej Sali Ks. Bogusława , zaś po uroczystości można było  zwiedzić z  przewodnikiem Zamek Książąt Pomorskich.