Dzień Języków Obcych w Dygowie

Po raz trzeci w szkole w Dygowie nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego zorganizowali Dzień Języków Obcych. Przewodnią tematyką wydarzenia był Dziki Zachód. W związku z tym przeprowadzono miedzy innymi konkurs na najładniejszy indiański totem. W jednej z sal przygotowano wystawę pamiątek z podróży do różnych zakątków ziemi oraz ekspozycję lalek – postaci z serialu telewizyjnego „Wspaniałe stulecie”. Uczniowie występowali  w przed szkolną publicznością w popisach recytatorskich , oczywiście w języku angielskim lub niemieckim. Taki dzień to dobra okazja, by zwrócić uczniom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu. Odmienne kultury przez to stają się bliższe i lepiej zrozumiałe. Zapraszam na skrót filmowy z wydarzenia.

Drukuj