W Szkole Podstawowej we Wrzosowie zorganizowano ,, Święto Jabłka "-,, Apfelfest", któremu patronowała  nauczycielka języka niemieckiego Agata Graf. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wartościami odżywczymi  jabłka a na przygotowanym  stoisku  skosztować szarlotki, jabłek oraz soku jabłkowego. Specjalnie na to wydarzenie Uczniowie wykonali również prace plastyczne oraz brali udział w różnych konkurencjach, m.in. zjedzenie jabłka zawieszonego na sznurku, obieranie jabłek, rozwiązanie krzyżówki, łowienie rybek.

Anglicy mawiają: zjedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie ci wcale potrzebny. Dietetycy zalecają zjedzenie przynajmniej dwóch jabłek w ciągu dnia –rano dla urody, a wieczorem dla dobrego zdrowia. Jabłka zawierają witaminę C, B1, E , proteiny, chronią przed zawałem , pobudzają do myślenia, poza tym są symbolem bogactwa, płodności i szczęścia.