• IKEA przekazała Gminie Dygowo wyposażenie miejsc zbiorowej kwarantanny

  Zgodnie z wytycznymi wojewody, samorządy zostały zobowiązane do wyznaczenia i przygotowania miejsc zbiorowej kwarantanny. Gmina Dygowo wskazała takie miejsce w świetlicy we Wrzosowie. Z środków własnych zostało zakupione wyposażenie w postaci 10 łóżek polowych i 10 zestawów kołdra plus poduszka.

  Dodatkowego wsparcia udzieliła firma IKEA.  Potentat branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz sam zapytał  Urząd Gminy w Dygowie czy ten ma jakieś potrzeby związane z przygotowaniem miejsc do kwarantanny. Gmina zapotrzebowała, 15 zestawów : łóżka, pościel, koce i ręczniki. Przed samymi świętami firma kurierska dostarczyła wszystko bezpośrednio do Wrzosowa.

  Gmina Dygowo dziękujeserdecznie FIRMIE IKEA za piękny gest.

  Gmina_Dygowo, paczki Ikea,

  Gmina_Dygowo, paczki Ikea

   

 • Pandemia koronawirusa. Aktualna sytuacja w gminie Dygowo (18.11.2020)

  Bieżące informacje związane z pandemią koronawirusa na terenie gminy Dygowo przedstawia Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk.

  Według danych sanepidu w Szczecinie na dzień 18.11.2020 r. w powiecie kołobrzeskim na koronawirusa zachorowało 1248 osób, zmarło 22, a wyzdrowiało 638.

 • Pandemia koronowirusa. Aktualna sytuacja w Gminie Dygowo

  Wójt Gminy Dygowo w związku ze stanem epidemii koronawirusa przedstawia aktualną sytuację epidemiologiczną oraz gospodarczą na terenie gminy.

 • Policjanci z Dygowa na froncie walki z koronawirusem

  Policja jest służbą, która wspiera inspekcję sanitarną w sprawdzaniu osób poddanych kwarantannie. Na terenie gminy  jak do tej pory, w szczytowym okresie ,policjanci z posterunku w Dygowie nadzorowali 24 posesje ,w których przebywały osoby poddane kwarantannie. Obecnie ta liczba zmniejszyła się do 13 posesji.

  Kierownik posterunku Damian Sielicki i dzielnicowy Rafał Motała podkreślili ,że mieszkańcy gminy Dygowo podchodzą do odbywania kwarantanny odpowiedzialnie. Nie było w tej kwestii żadnych interwencji. Mieszkańcy również odpowiedzialnie podchodzą do zakazu gromadzenia się. Jak do tej pory była tylko jedna interwencja  i jak się na miejscu okazało nieuzasadniona.

  Policjanci każdego dnia dbając o bezpieczeństwo i porządek mają kontakt z osobami potencjalnie zarażonymi. Ich praca w tym szczególnym czasie obarczona jest wyjątkowym ryzykiem i stresem. Medycy i służby są dosłownie na pierwszej linii walki z koronawirusem.