• 500 tysięcy złotych dofinansowania na budowę świetlicy w Kłopotowie

21 kwietnia 2021 roku Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podał do publicznej wiadomości listę obejmującą 35 wniosków ,które otrzymały pomoc finansową.

Gminie Dygowo przyznano dofinansowanie w kwocie 500.000 zł  na realizację budowy świetlicy w Kłopotowie.

Dofinansowanie pochodzi z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 na operacje typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne" w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” .

Gabaryty i parametry świetlicy w Kłopotowie będą podobnie jak w Skoczowie i Włościborzu.

klopotowo-swietlica-

• Będzie świetlica w Kłopotowie. Umowa na dofinansowanie podpisana

W dniu dzisiejszym została podpisana została umowa na dofinansowanie budowy świetlicy wiejskiej w Kłopotowie z Województwem Zachodniopomorskim  ,reprezentowanym przez członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego  panią  Annę Bańkowską . Dofinansowanie projektu ze środków Programu Rozwoju Obszarów wiejskich wynosi 500.000,00 zł. Gmina Dygowo planuje ogłosić przetarg na wykonanie tej inwestycji  w tym roku, a realizację  w roku 2022.

• Otwarcie ofert na budowę świetlicy w Kłopotowie

W dniu dzisiejszym pięć podmiotów oferty złożyło  na budowę świetlicy wiejskiej w Kłopotowie. Gmina Dygowo zamierza przeznaczyć na to zadanie 970 000 złotych. Najniższą ofertę w kwocie 943 000 złotych złożyło konsorcjum firm z Kołobrzegu. Szczegóły tutaj.

Kto ostatecznie wygrał przetarg dowiemy się po zakończeniu prac komisji przetargowej.

• Umowa na budowę świetlicy wiejskiej w Kłopotowie podpisana

W dniu dzisiejszym, w  urzędzie gminy w Dygowie , wójt Grzegorz Starczyk podpisał umowę z konsorcjum firm: Media Technik Sp. z o.o. z Kołobrzegu i Przedsiębiorstwo Usługowo Budowlane Leszek Świniecki z Grzybowa ,na budowę świetlicy wiejskiej w Kłopotowie. Wykonawca zrealizuję inwestycję za kwotę brutto 943 000 złotych i udzieli  60 miesięcy gwarancji na wykonane prace. Termin wykonania zamówienia to 18 września 2022 roku (230 dni od podpisania umowy , w tym termin wykonania stanu surowego budynku i instalacji zewnętrznych 150 dni).

Gmina uzyskała dofinansowanie w kwocie 500.000 zł z  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operacje typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”.

Świetlica w Kłopotowie będzie bliźniacza z oddanymi już do użytkowania obiektami w Skoczowie i Włościborzu.

• Uroczyste otwarcie nowo wybudowanej świetlicy w Kłopotowie

Mieszkańcy Kłopotowa doczekali się własnej świetlicy. Obiekt z parkingiem usytuowany jest w centrum miejscowości przy kompleksie rekreacyjnym. Uroczyste otwarcie odbyło się w sobotę 22 października.  Na uroczystość przybyło bardzo liczne grono przedstawicieli samorządu gminnego, powiatowego, organizacji społecznych oraz mieszkańcy Kłopotowa.  Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: dzieci z Kłopotowa, członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego - Anna Bańkowska,  wójt Gminy Dygowo –Grzegorz Starczyk i sołtys-radny Rady Gminy Dygowo –Dariusz Olenowicz. Budynek poświecił proboszcz parafii Mierzyn i administrator parafii Wrzosowo ks. Grzegorz Jagodziński.

W wydarzeniu udział wzięli:Senator RP -Janusz Gromek, Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego - Anna Bańkowska, Wicestarosta Powiatu Kołobrzeskiego- Jacek Kuś, Wiceprzewodniczący Rady powiatu Kołobrzeskiego –Artur Wasiewski,  Radny Powiatu Kołobrzeskiego- Robert Jaruzel, Przewodniczący Rady Gminy Dygowo –Jerzy Leszczyński wraz z radnymi Rady Gminy Dygowo, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Ludziom  Niepełnosprawnym i Potrzebującym Opieki ,,Senior’’ – Antoni Bernatowicz, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Piotrowic, przedstawicielka OSP Piotrowice.

Pełna relacja wideo z oficjalnej części otwarcia świetlicy w Kłopotowie.

Historia realizacji inwestycji:

1 października 2021  roku Gmina Dygowo podpisała umowę z Województwem Zachodniopomorskim na dofinansowanie  na budowę świetlicy wiejskiej w Kłopotowie w kwocie 500 000 złotych. Projekt jest dofinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operacje typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”.

31 stycznia 2022 roku Gmina Dygowo podpisała umowę z konsorcjum firm: Media Technik Sp. z o.o. z Kołobrzegu i Przedsiębiorstwo Usługowo Budowlane Leszek Świniecki z Grzybowa na budowę świetlicy wiejskiej w Kłopotowie. Wartość inwestycji 943 000 złotych brutto.

4 marca 2022 r.. Budowa świetlicy w Kłopotowie. Trwają roboty fundamentowe

21 kwietnia 2022 r.. Budowa świetlicy w Kłopotowie. Widać bryłę budynku