• „Dar Krwi – Darem Serca – Darem Życia”

W sali koncertowej kołobrzeskiego ratusza odznaczono 32 krwiodawców, wyróżnionych medalem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznaczenie zostało nadane przez Ministra Zdrowia w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia, aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa, a przede wszystkim za oddanie ponad 20 litrów krwi.

Zaszczytu odznaczenia medalem, dostąpiło czterech krwiodawców z Gminy Dygowo: Dariusz Kołodziej z Dygowa (52 litry oddanej krwi), Jarosław Mróz z Wrzosowa (30 litrów), Bogusław Krawczyk z Stramniczki (25 litrów) oraz Daniel Żarski z Wrzosowa (27 litrów).

Aktu dekoracji wyróżnionych krwiodawców oraz wręczenia upominków dokonali zaproszeni goście: Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska, Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz gospodarze uroczystości – Janina Błażewicz, Prezes Zarządu i Artur Wasiewski, członek Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kołobrzegu.

• Blisko 8 litrów krwi oddano w mobilnym punkcie na Placu Wolności w Dygowie

Na Placu Wolności w Dygowie miała miejsce akcja honorowego oddawania krwi. Zgłosiło się 31 osób, a zakwalifikowanych zostało 17. Łącznie oddano7650 ml krwi. Krwiodawcy mogli się regenerować korzystając z przygotowanego poczęstunku- grochówka, wędzony pstrąg  ,ciasto kawa, herbata.

Wszyscy krwiodawcy otrzymali upominki.  Rozlosowane zostały  również nagrody pozyskane  od sponsorów akcji.

Uczestników akcji krwiodawstwa odwiedzili: poseł Czesław Hoc ,radny województwa Henryk Carewicz, przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński, oraz wójt Grzegorz Starczyk , który po raz kolejny oddał krew.

Prezes Zarządu OSP Gminy Dygowo Marcin Tekiel dziękuje.

W imieniu własnym chciałbym podziękować Wszystkim Druhnom i Druhom z OSP Dygowo i innych jednostek oraz ich rodzinom ,którzy wsparli akcję.

Podziękowania dla darczyńców i sponsorów:

Adam i Sylwester Połuch Gospodarstwo rybne

Sebastian Kurz

Grzegorz Orzechowski Usługi kominiarskie

Salon fryzjerski Ilona Idczak

Zofia Wypych-Jączkowska

Aisko-Kidde- bezpieczni w domu

Czesław Hoc

Grzegorz Starczyk

Sołectwo Dygowo

Jeżeli o kimś zapomniałem to przepraszam.

Pozytywny odzew napawa optymizmem i mobilizuje do organizacji kolejnych akcji.

DZIĘKUJĘ BARDZO!

• Zaproszenie do akcji honorowego oddawania krwi (wideo)

W najbliższą niedzielę na Placu Wolności w Dygowie stacjonował będzie autobus  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. W tak zwanym krwiobusie  będzie można oddać honorowo krew. Akcja krwiodawstwa w mobilnym punkcie organizowana jest przez Gminę Dygowo i OSP Dygowo. To druga w tym roku tego typu akcja. W kwietniu honorowi dawcy oddali 12 litrów krwi.

Więcej o akcji w materiale wideo.