• Akty wandalizmu na Placu Pokoleń. Stanowcza reakcja Gminy Dygowo

Szanowni Państwo,

niedawno wystosowaliśmy apel do mieszkańców i użytkowników terenu rekreacyjnego, przy Remizie OSP w Dygowie, w kwestii dbania o teren, urządzenia, nasadzenia oraz czystość w WC.

Niestety widocznie nasz głos nie dotarł do tych, którzy korzystają z placu i przy okazji niszczą i dewastują. Kolejne przejawy dewastacji i bałaganu (przez zapewne nielicznych użytkowników) są jednak zatrważające.

Dlatego jesteśmy zmuszeni do podjęcia stosownych działań, aby zapobiec kolejnym aktom wandalizmu.

W pierwszej kolejności (z uwagi na zniszczenia) zamykamy toaletę i ustawimy na terenie placu tzw. toi-toi, ponadto powiadomiliśmy Policję, o nagannym zachowywaniu  się użytkowników i poprosiliśmy o nasilenie patrolowania tego terenu, będziemy również zgłaszali Policji zaobserwowane na monitoringu przejawy dewastacji i niszczenia.

Drodzy Państwo, ponownie bardzo prosimy o reagowanie na wszelkie przejawy negatywnych zachowań użytkowników terenu rekreacyjnego, prosimy również uczulić na takie sytuacje swoje dzieci i znajomych. Uszanujmy nasze wspólne pieniądze, które będą musiały być przeznaczone na usuwanie uszkodzeń.

Wójt Gminy Dygowo

Grzegorz Starczyk

• Otwarcie nowoczesnej fontanny w Dygowie

W dniu 27 kwietnia 2024 roku na Palcu Pokoleń w Dygowie miało miejsce pierwsze uruchomienie fontanny . To wydarzenie zainaugurowało plenerowe atrakcje w gminie Dygowo na tegoroczny sezon oraz było pierwszym od momentu otwarcia terenu rekreacyjnego, któremu spontanicznie nadano miano Plac Pokoleń. Wieczór otwarcia przyciągnął liczne grono mieszkańców.

Uroczystości poprzedził barwny występ mistrza ognia, który w doskonały sposób wprowadził atmosferę oczekiwania na moment uruchomienia fontanny. Jego popisowe przedstawienie doskonale współgrało z efektownym odpaleniem świateł, stanowiącym preludium do rozpoczęcia działania strumienia wody. Wcześniej, głos zabrał z wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk, który serdecznie powitał zgromadzonych mieszkańców.

• Plac Pokoleń w Dygowie otwarty!

W ciągu roku krajobraz centrum Dygowa zmienił się nie do poznania. Zespół budowlany przekształcił obszar, na którym dawniej rosła tylko trawa, w charakterystyczny budynek straży pożarnej, a obok stworzył nowoczesną przestrzeń rekreacyjną przeznaczoną dla mieszkańców Dygowa z różnych grup wiekowych. Ta przestrzeń, spontanicznie i póki co nieformalnie, została nazwana Placem Pokoleń.

W dniu 16 marca o godzinie 13:00 odbyło się oficjalne otwarcie tego nowego miejsca. Niestety, plany uroczystego rozpoczęcia działalności placu pokrzyżowała ulewa, jednak nie zabrakło chętnych do zwiedzania tego miejsca.

• Plac pokoleń w Dygowie. Inwestycja prawie na półmetku

Budowa terenu rekreacyjnego w centrum Dygowa powoli ukazuje jak będzie wyglądało zagospodarowanie placu, który zwany jest również placem pokoleń. Z założenia inwestycja ma być przyjazna wszystkim mieszkańcom, od maluchów do seniorów. Wykonane zostały roboty związane z infrastruktura podziemną, widać nieckę fontanny ,zarys alejek oraz schody na trybuny oparte o remizę strażacką.

• Ruszyła budowa remizy OSP i terenu rekreacyjnego w Dygowie

Pierwsza łopata , a w zasadzie pierwsza łyżka koparki wybrała ziemię z wykopu na placu budowy nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej i terenu rekreacyjnego w Dygowie. Konsorcjum firm budowlanych rozpoczęło realizację zadania z pierwszym roboczym dniem nowego roku. Prowadzone są roboty ziemne mające na celu wybranie warstwy ziemi i przygotowanie terenu pod wytyczenia geodezyjne fundamentów.

budowa-remizy-osp-w-dygowie-

budow-remizy-osp-w-dygowie-

Pracownicy techniczni Gminy Dygowo demontują drewniane konstrukcje miejsca wypoczynku przy przystanku autobusowym.

• To miejsce w centrum Dygowa niebawem będzie tętnić życiem

Migawka z lotu ptaka w ostatnim dniu lutego 2024 roku ze słonecznego Dygowa i widok na Plac pokoleń oraz nowy obiekt strażnicy OSP, które za kilkanaście dni będą oddane do użytku społeczności gminy Dygowo. To miejsce w centrum Dygowa niebawem będzie tętnić życiem.

• Umowa na budowę remizy OSP i Placu Pokoleń w Dygowie podpisana!

20 grudnia  podpisana została w Urzędzie Gminy Dygowo umowa na budowę centrum rekreacyjnego - tzw. Placu Pokoleń wraz z remizą OSP w Dygowie. Konsorcjum firm- Usługi Remontowo -Budowlane Sebastian Iwicki z  Bardów i  Firma Transportowo- Handlowa Karolina Szymeta z Kołobrzegu, które wygrało przetarg ma 370 dni na realizację jak dotąd najdroższej inwestycji gminnej. Inwestycja to dwa zadania:

Zadanie  I – „Budowa remizy strażackiej wraz z niezbędną infrastrukturą” – za kwotę 7.500.000,00 zł

Zadanie II - „Budowa publicznego terenu sportu i rekreacji” – za kwotę 2 800 000,00 zł brutto

Łącznie to kwota 10 300 000,00 złotych brutto!

Projekt dofinansowany jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 7.830.000,00 zł.

Projekt architektoniczno-budowlany wykonała pracownia AMANDES Architektura Kołobrzeg.