• Będę robił wszystko ,aby Państwa nie zwieść i żeby nasza gmina się rozwijała

  7 kwietnia 2024 roku zakończyły się wybory samorządowe. Mieszkańcy Gminy Dygowo wybierali wójta,  radnych gminnych, powiatowych i do sejmiku województwa. Wójtem Gminy Dygowo został wybrany ponownie Grzegorz Starczyk , na którego głosowało ponad 70 procent mieszkańców gminy. Grzegorz Starczyk włodarzem gminy jest nieprzerwanie od 14 października 2016 roku. Zapraszam na pierwszy po wyborach wywiad z Wójtem Gminy Dygowo.

 • Jednostka OSP Dygowo otrzymała średni wóz bojowy

  Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie została doposażona w drugi wóz bojowy zwolniony z zasobów Państwowej Straży Pożarnej. W pełni funkcjonalny pojazd uzyska gotowość bojową po uzbrojeniu w sprzęt ratowniczy i nastąpi to już w następnym tygodniu.

  W dniu dzisiejszym miało miejsce oficjalne przekazanie pojazdu jednostce OSP Dygowo w obecności posła Czesława Hoca,   komendanta powiatowego PSP st. bryg. Krzysztofa Makowskiego i wójta Gminy Dygowo ,Grzegorza Starczyka. Podziękowania w imieniu jednostki za otrzymany wóz złożył prezes OSP Dygowo i zarządu gminnego  dh Marcin Tekiel.

  Przed przekazaniem wozu strażackiego goście zwiedzili teren budowy nowej remizy i Placu pokoleń przy ulicy Kołobrzeskiej. Szcegóły dzisiejszego wydarzenia w materiale wideo.

 • List otwarty Wójta Gminy Dygowo

  Poniżej zamieszczamy tekst przesłany przez Urząd Gminy Dygowo dotyczący wypowiedzi Starosty Tomasza Tamborskiego na sesji Rady Powiatu Kołobrzeg w dniu 19 grudnia 2023 roku, jak i w materiale, który ukazał się 20 grudnia 2023 roku w Portalu Miastokolobrzeg.pl, a dotyczącym tematu ograniczenia tonażu na moście w Kłopotowie jak i jego remontu przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu.

   

 • Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Dygowo

  Szef rządu podczas wizyty w województwie odwiedził Dygowo,  gdzie zwiedził budynek Gminnego Ośrodka Kultury. Obiekt powstał ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Dygowo otrzymała bezzwrotne środki w kwocie 8,5 mln złotych. Bez nich nie byłaby w stanie rozpocząć  budowy, której łączny koszt zamknął się w kwocie blisko 10,5 mln złotych.

  Premiera Mateusza Morawieckiego  , któremu towarzyszył wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki i wicewojewoda   Tomasz Wójcik, przywitał wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk , dyrektor  ośrodka kultury , Katarzyna Iwanejko oraz poseł Czesław Hoc.  Gość przywitał się ze wszystkimi pracownikami , następnie zwiedził obiekt zatrzymując się chwilę na tarasie widokowym.  Na płycie boiska sportowego odbył się briefing prasowy z udziałem premiera i wójta.

  Na koniec krótkiej ,niespełna czterdziestominutowej wizyty, premier otrzymał kwiaty od grupy mieszkańców Dygowa. Zrobił pamiątkowe selfie i udał się do Sianowa, gdzie zaplanowane było wieczorne spotkanie z mieszkańcami.

 • Wójt odwiedził najstarszych mieszkańców gminy Dygowo

  W październiku i listopadzie  obchodzone są Dni Seniora w trzech wymiarach: 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora , a 20 października Europejski Dzień Seniora.

  Z tych okazji tradycyjnie wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk i kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dygowie ,Wioleta  Dzwolak odwiedzają w domach najstarszych mieszkańców gminy. Odwiedziny seniorów zawsze rozpoczyna wizyta u najstarszej osoby w gminie Dygowo.  W tym roku jako pierwszą wójt odwiedził Panią Antoninę Kropielnicką z Dygowa, która ma skończone 99 lat!

  Pani Antonina urodziła się 1923 roku na terenie II Rzeczypospolitej we wsi Myszkowice w powiecie tarnopolskim. W 1946 roku przybyła wraz z rodziną do Dygowa , jest jednym pierwszych osadników ziemi dygowskiej.

 • Wójta Gminy Dygowo Sprawy Zwykłe i Niezwykłe (22)

  Rok 2023 należy do rekordowych jeśli chodzi o nominalną wartość inwestycji realizowanych w gminie Dygowo. W 22 spotkaniu z Wójtem Gminy Dygowo omówione zostały ostatnie w tym roku realizacje , które są na etapie analiz ofert przetargowych. Przy okazji małych zadań wykonanych przy drodze wojewódzkiej nr 163 w Czerninie , Miechęcinie i Jazach ,poruszany był temat remontu generalnego tej kluczowej drogi w gminie. Końcówkę programu poświęcono budżetowi na 2024 rok.

 • Wójta Gminy Dygowo Sprawy Zwykłe i Niezwykłe II 1 (24)

  Wraz z rozpoczęciem drugiej kadencji wójta Gminy Dygowo, Grzegorza Starczyka, startujemy z cyklicznymi spotkaniami z włodarzem gminy w ramach programu "Wójta Gminy Dygowo: Sprawy Zwykłe i Niezwykłe". Nagrania te będą oznaczone rzymską cyfrą II, co podkreśla, że są one częścią drugiej serii programu.

  W pierwszym odcinku tej serii tradycyjnie poruszymy tematy inwestycyjne, omówimy problemy zgłaszane przez mieszkańców podczas spotkań w sołectwach, które miały miejsce przy okazji wyborów sołtysów. Zajmiemy się również sprawami dotyczącymi klubów piłkarskich działających na terenie gminy. Na koniec odcinka omówimy nową formułę tegorocznej Gonitwy Łososiowej.

  Serdecznie zapraszam do obejrzenia pierwszego odcinka nowej serii.