• Będę robił wszystko ,aby Państwa nie zwieść i żeby nasza gmina się rozwijała

7 kwietnia 2024 roku zakończyły się wybory samorządowe. Mieszkańcy Gminy Dygowo wybierali wójta,  radnych gminnych, powiatowych i do sejmiku województwa. Wójtem Gminy Dygowo został wybrany ponownie Grzegorz Starczyk , na którego głosowało ponad 70 procent mieszkańców gminy. Grzegorz Starczyk włodarzem gminy jest nieprzerwanie od 14 października 2016 roku. Zapraszam na pierwszy po wyborach wywiad z Wójtem Gminy Dygowo.

• Jednostka OSP Dygowo otrzymała średni wóz bojowy

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie została doposażona w drugi wóz bojowy zwolniony z zasobów Państwowej Straży Pożarnej. W pełni funkcjonalny pojazd uzyska gotowość bojową po uzbrojeniu w sprzęt ratowniczy i nastąpi to już w następnym tygodniu.

W dniu dzisiejszym miało miejsce oficjalne przekazanie pojazdu jednostce OSP Dygowo w obecności posła Czesława Hoca,   komendanta powiatowego PSP st. bryg. Krzysztofa Makowskiego i wójta Gminy Dygowo ,Grzegorza Starczyka. Podziękowania w imieniu jednostki za otrzymany wóz złożył prezes OSP Dygowo i zarządu gminnego  dh Marcin Tekiel.

Przed przekazaniem wozu strażackiego goście zwiedzili teren budowy nowej remizy i Placu pokoleń przy ulicy Kołobrzeskiej. Szcegóły dzisiejszego wydarzenia w materiale wideo.

• List otwarty Wójta Gminy Dygowo

Poniżej zamieszczamy tekst przesłany przez Urząd Gminy Dygowo dotyczący wypowiedzi Starosty Tomasza Tamborskiego na sesji Rady Powiatu Kołobrzeg w dniu 19 grudnia 2023 roku, jak i w materiale, który ukazał się 20 grudnia 2023 roku w Portalu Miastokolobrzeg.pl, a dotyczącym tematu ograniczenia tonażu na moście w Kłopotowie jak i jego remontu przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu.

• Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Dygowo

Szef rządu podczas wizyty w województwie odwiedził Dygowo,  gdzie zwiedził budynek Gminnego Ośrodka Kultury. Obiekt powstał ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Dygowo otrzymała bezzwrotne środki w kwocie 8,5 mln złotych. Bez nich nie byłaby w stanie rozpocząć  budowy, której łączny koszt zamknął się w kwocie blisko 10,5 mln złotych.

Premiera Mateusza Morawieckiego  , któremu towarzyszył wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki i wicewojewoda   Tomasz Wójcik, przywitał wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk , dyrektor  ośrodka kultury , Katarzyna Iwanejko oraz poseł Czesław Hoc.  Gość przywitał się ze wszystkimi pracownikami , następnie zwiedził obiekt zatrzymując się chwilę na tarasie widokowym.  Na płycie boiska sportowego odbył się briefing prasowy z udziałem premiera i wójta.

Na koniec krótkiej ,niespełna czterdziestominutowej wizyty, premier otrzymał kwiaty od grupy mieszkańców Dygowa. Zrobił pamiątkowe selfie i udał się do Sianowa, gdzie zaplanowane było wieczorne spotkanie z mieszkańcami.

• Wójt odwiedził najstarszych mieszkańców gminy Dygowo

W październiku i listopadzie  obchodzone są Dni Seniora w trzech wymiarach: 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora , a 20 października Europejski Dzień Seniora.

Z tych okazji tradycyjnie wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk i kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dygowie ,Wioleta  Dzwolak odwiedzają w domach najstarszych mieszkańców gminy. Odwiedziny seniorów zawsze rozpoczyna wizyta u najstarszej osoby w gminie Dygowo.  W tym roku jako pierwszą wójt odwiedził Panią Antoninę Kropielnicką z Dygowa, która ma skończone 99 lat!

Pani Antonina urodziła się 1923 roku na terenie II Rzeczypospolitej we wsi Myszkowice w powiecie tarnopolskim. W 1946 roku przybyła wraz z rodziną do Dygowa , jest jednym pierwszych osadników ziemi dygowskiej.

• Wójta Gminy Dygowo Sprawy Zwykłe i Niezwykłe (22)

Rok 2023 należy do rekordowych jeśli chodzi o nominalną wartość inwestycji realizowanych w gminie Dygowo. W 22 spotkaniu z Wójtem Gminy Dygowo omówione zostały ostatnie w tym roku realizacje , które są na etapie analiz ofert przetargowych. Przy okazji małych zadań wykonanych przy drodze wojewódzkiej nr 163 w Czerninie , Miechęcinie i Jazach ,poruszany był temat remontu generalnego tej kluczowej drogi w gminie. Końcówkę programu poświęcono budżetowi na 2024 rok.