• Gmina Dygowo wybrała wójta

Rywalizację o fotel Wójta Gminy Dygowo w wyborach 2024 wygrał Grzegorz Starczyk , który otrzymał 71,59 procent  wszystkich ważnych głosów  (1555) . Na kontrkandydatkę Dominikę Kowalską zagłosowało 28,49 procent wyborców (620).

• Kandydaci do Rady Gminy Dygowo

31 osób z czterech komitetów zostało zarejestrowanych przez PKW jako kandydaci na radnych Rady Gminy Dygowo w wyborach samorządowych , które odbędą się 7 kwietnia 2024 roku.

• Kandydaci na Wójta Gminy Dygowo

Do godziny 16 dnia 14 marca 2024 roku, lokalne i ogólnopolskie komitety wyborcze miały możliwość zgłaszać swoich kandydatów na stanowiska prezydentów, burmistrzów miast oraz wójtów gmin. W gminie Dygowo na stanowisko Wójta Gminy Dygowo pretenduje dwóch kandydatów.

Po jednej stronie mamy Grzegorza Starczyka, który już od 2016 roku pełni obowiązki włodarza gminy i ubiega się o reelekcję. Natomiast po drugiej stronie pojawiła się Dominika Kowalska, związana z Dygowem, reprezentująca Komitet Wyborczy Wyborców Razem Dla Gminy.

• Obwieszczenia Gminnej Komisji Wyborczej w Dygowie. Lisy kandydatów na radnych i wójta

Gminna Komisja Wyborcza w Dygowie podaje do wiadomości publicznej informację o zarejestrowanych kandydatach na wójta w wyborach Wójta Gminy Dygowo zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r. (ZOBACZ).

Gminna Komisja Wyborcza w Dygowie podaje do wiadomości publicznej informację o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych w wyborach do Rady Gminy Dygowo zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r. (ZOBACZ).

• Rozkłady jazdy do lokalów wyborczych w dniu 7 kwietnia

Gmina Dygowo dniu wyborów organizuje się bezpłatny gminny przewóz pasażerski dla wyborców. Poniżej rozkłady jazdy 7 kwietnia 2024 r, do lokalów wyborczych z poszczególnych miejscowości gminy Dygowo.

Rozkład jazdy autobusu, na Wybory Samorządowe 7 kwietnia 2024r. do lokalu wyborczego

Nr 3 w Piotrowicach

9:00 – Miechęcino (obok wjazdu na przystań kajakową)

9:15 - Kłopotowo (przystanek autobusowy)

9:20 - Piotrowice lokal wyborczy

10:00 - Odwóz spod lokalu wyborczego w kierunku: Kłopotowo, Miechęcino

15:00 – Miechęcino (obok wjazdu na przystań kajakową)

15:15- Kłopotowo (przystanek autobusowy)

15:20 - Piotrowice lokal wyborczy

16:00 - Odwóz spod lokalu wyborczego w kierunku: Kłopotowo, Miechęcino

Nr 2 we Wrzosowie

10:50 - Łykowo (przystanek autobusowy)

11:00 - Skoczów (przystanek autobusowy)

11:10 - Wrzosowo – lokal wyborczy

11:15 - Jazy ( obok świetlicy)

11:20 - Wrzosowo – lokal wyborczy

12:00 - odwóz spod lokalu wyborczego w kierunku: Skoczów, Łykowo, Jazy

16:50 - Łykowo(przystanek autobusowy)

17:00 - Skoczów (przystanek autobusowy)

17:10 - Wrzosowo – lokal wyborczy

17:15 - Jazy ( obok świetlicy)

17:20 - Wrzosowo – lokal wyborczy

18:00 - odwóz spod lokalu wyborczego w kierunku: Skoczów, Łykowo, Jazy

Rozkład jazdy autobusu, na wybory Samorządowe, 7 kwietnia 2024r. do lokalu wyborczego

Nr 5 w Pustarach

11:00- Dębogard (przystanek autobusowy)

11:10- Pustary

11:50 - Odwóz spod lokalu wyborczego w kierunku Dębogardu

17:00 - Dębogard (przystanek autobusowy)

17:10 - Pustary

17:50 -  Odwóz spod lokalu wyborczego w kierunku Dębogardu

Rozkład jazdy autobusu, na wybory Samorządowe ,7 kwietnia 2024r . do lokalu wyborczego

Nr 4 w Czerninie

9:00 - Włościbórz (przystanek autobusowy)

9:10- Bardy (przystanek autobusowy)

9:15- Świelubie (przystanek autobusowy)

9:25 - Czernin- lokal wyborczy

10:00 - Odwóz spod lokalu wyborczego w kierunku Świelubie, Bardy, Włościbórz

16:00 - Włościbórz (przystanek autobusowy)

16:10- Bardy (przystanek autobusowy)

16:15- Świelubie (przystanek autobusowy)

16:25 - Czernin- lokal wyborczy

17:05 - Odwóz spod lokalu wyborczego w kierunku : Świelubie, Bardy, Włościbórz

Rozkład jazdy autobusu na wybory Samorządowe,7 kwietnia 2024r. do lokalu wyborczego

Nr 1 w Dygowie

9:00- Pyszka (przystanek autobusowy)

9:15- Stojkowo (przystanek autobusowy)

9:25 - Stramniczka (przystanek autobusu szkolnego)

9:35 - Dygowo lokal wyborczy

10:15 - odwóz Stojkowo, Stramniczka , Pyszka

13:10- Pyszka (przystanek autobusowy)

13:25- Stojkowo (przystanek autobusowy)

13:35 - Stramniczka (przystanek autobusu szkolnego)

13:45-  Dygowo lokal wyborczy

14:25 - odwóz Stojkowo, Stramniczka , Pyszka

• Uwaga mieszkańcy gminy Dygowo! Zmiany w obwodach głosowania(wideo)

Mimo sprzeciwu Urzędu Gminy w Dygowie, Komisarz Wyborczy w Koszalinie dokonał zmiany dotychczasowych granic okręgów wyborczych, co skutkowało również zmianą obwodów wyborczych. W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą do wyborców z Włościborza, Miechęcina i Dębogardu o zwrócenie uwagi na fakt, że decyzja Komisarza Wyborczego spowodowała konieczność zmiany miejsca głosowania.

W dniu 7 kwietnia wyborcy z Włościborza będą zobowiązani udać się do lokalu wyborczego w Czerninie, wyborcy z Miechęcina do Piotrowic, a wyborcy z Dębogardu do Pustar. Organizowany będzie przez Gminę Dygowo transport do wszystkich lokali wyborczych, aby ułatwić dotarcie do nowych miejsc głosowania.

• Wybory samorządowe 2024 - kalendarz wyborczy

29 stycznia 2024 r. opublikowano rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie zarządzenia wyborów samorządowych do rad gmin, rad powiatów, sejmików oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Premier wyznaczył datę wyborów na niedzielę 7 kwietnia 2024 r.. Dni, w których upływają terminy wykonania czynności wyborczych, określa kalendarz wyborczy, który stanowi załącznik do rozporządzenia (ZOBACZ).

• Wyniki komitetów i kandydatów do Rady Powiatu Kołobrzeg

Poniżej prezentujemy tabelę dziesięciu najlepszych wyników głosowania w Gminie Dygowo  na kandydatów do Rady Powiatu Kołobrzeg oraz wyniki jakie uzyskały komitety.