• Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej we Wrzosowie

  We Wrzosowie odbyły się po raz pierwszy na terenie gminy Dygowo eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"(OTWP).  Turniej popularyzuje przepisy i umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży. W turnieju uczestniczyła młodzież w trzech grupach. Zwycięzcami w grupach zostali:

  I grupa (szkoły podstawowe klasy I-VI) – Igor Maślany ,SP Gościno

  II grupa (szkoły podstawowe kl. VII-VIII /gimnazjalne) – Adrian Biernat ,SP nr 1 w Kołobrzegu

  III grupa (szkoły ponadgimnazjalne) - Rafał Kołtak, Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu

  Zwycięzcy grup będą reprezentować powiat podczas eliminacji wojewódzkich 27 kwietnia w Mirosławcu.

  Gminę Dygowo reprezentowali: Julia Kamińska ( SP Wrzosowo, 4 miejsce Igr.) i Kacper Tekiel (SP Dygowo , 3 miejsce II gr).

  Przewodniczącym komisji oceniającej był dh Jerzy Bartnik.

  Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu , Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu i Gmina Dygowo. Laureatom turnieju pogratulowali i wręczali nagrody: wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk, radny Powiatu Kołobrzeskiego Robert Jaruzel , prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kołobrzegu dh Bogusław Grygiel oraz mł. ogn. Magdalena Czekalska.

 • Ratownictwo wodno-lodowe. Ćwiczenia OSP w Bardach

  Na zamarzniętym stawie w Bardach odbyły się ćwiczenia gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Czernina, Dygowa , Stojkowa i Wrzosowa.  Strażacy doskonalili działania ratownicze osoby pod którą załamał się lód. Przećwiczone zostały warianty akcji ratowniczych z użyciem sań lodowych i linek ratowniczych. Sanie udostępniła Portowa Ochotnicza Straż Pożarna „Tryton”.

  Ćwiczenia poprzedzone były instruktażem z zakresu bezpieczeństwa na obszarze oblodzonym oraz bezpieczeństwa sanitarnego w związku z pandemią. Instruktaż oraz szkolenie prowadził kpt. Krzysztof Azierski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu.

  Ćwiczenia obserwował Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk.

  Ostatnie tego typu ćwiczenia miały miejsce w gminie Dygowo trzy lata temu.  Ćwiczenia OSP 17.02.2018 r. OTWÓRZ.

 • Strażacy z OSP w Stojkowie otrzymali samochód pożarniczy

  Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu st. bryg. Krzysztof Makowski przekazał w użytkowanie jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Stojkowie ,samochód pożarniczy Iveco. Pojazd z 2004 roku z przebiegiem 55 tysięcy kilometrów  jest po kapitalnym ramy i zawieszenia. Posiada kompletne wyposażenie operacyjne. Umowę z ramienia OSP Stojkowo podpisał w obecności Wójta Gminy Dygowo Grzegorza Starczyka i  kolegów z jednostki , prezes Marcin Górniak.

  W sierpniu Gmina Dygowo przekazała jednostce  OSP w Stojkowie nową remizę. Do pełni szczęścia brakowało tylko samochodu pożarniczego na miarę czasu. Stary Mercedes niestety nie był już w stanie sprostać wymogom operacyjnym i użytkowym. Dzisiejszy dzień otwiera nowe możliwości działania jednostki OSP w Stojkowie.