• 2 marca ruszają rozgrywki IV ligi. Inauguracja w Dygowie

  Czwartoligowa  Perła URB Dygowo zakończyła rundę jesienią zajmując wysokie szóste miejsce w tabeli. To osiągnięcie, stanowi solidne fundamenty przed zbliżającym się startem wiosennych rozgrywek. 2 marca nasi piłkarze rozpoczną kolejny etap rywalizacji, spotykając się z sąsiadem w tabeli, Iną Goleniów.

  Aby bliżej przyjrzeć się przygotowaniom zespołu do rundy wiosennej oraz ocenić aktualne zasoby kadrowe, przeprowadziliśmy rozmowę z prezesem WKS Rasel Dygowo, Andrzejem Wojciechowskim.

 • Andrzej Wojciechowski prezesem WKS Rasel Dygowo na kolejną kadencję

  W Dygowie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze WKS Rasel Dygowo. Ustępujący zarząd po przedstawieniu sprawozdania z działalności otrzymał absolutorium przy jednym głosie wstrzymującym się. Obecni na zebraniu zgłosili na kolejną kadencję tylko jednego kandydata na prezesa  – Andrzeja Wojciechowskiego. W głosowaniu tajnym został on wybrany jednogłośnie. W skład nowego zarządu weszli jeszcze: Jerzy Król, Marcin Królik, Rafał Wojciechowski, Tomasz Wiśniewski .

  Prezes Andrzej Wojciechowski w nowej kadencji stawia na pracę całego zarządu i IV ligę. W chwile po zakończeniu zebrania powiedział: (…) podzielę na pewno funkcje na członków zarządu, no bo ciężko jest samemu ogarnąć wszystko – sponsorów, zawodników , przygotowanie stadionu  - żeby to wszystko  było na bardzo dobrym poziomie i żebyśmy godnie reprezentowali Gminę Dygowo. (..) moją ambicją jest aby czwarta liga była zawsze w Dygowie (…).

  Cała rozmowa z prezesem w materiale poniżej.

 • Andrzej Wojciechowski zakończył karierę zawodniczą

  W ósmej minucie czwartoligowego meczu Rasel Dygowo- Polski Cukier Kluczevia Stargard, sędzia odgwizdał zmianę. Przy oklaskach zawodników obu zespołów zszedł z boiska zawodnik z numerem 8 -Andrzej Wojciechowski.  To był ostatni mecz w drużynie seniorów po ponad trzydziestu latach kariery zawodniczej.

  Andrzej Wojciechowski przekazał opaskę kapitana drużyny , po czym otrzymał pamiątkową koszulkę z nazwiskiem i numerem 8.

  Wracając do meczu , to trzeba zaznaczyć ,że zaczął się znakomicie. Jeszcze przed 8 minutą piękną bramkę popisał się Mikołaj Duwe ,co uświetniło opuszczenie boiska przez Andrzeja Wojciechowskiego. Niestety ,ostatecznie wicelider tabeli Polski Cukier Kluczevia Stargard pokonał Rasela Dygowo 1-4.

 • Andrzej Wojciechowski- sportowiec spełniony (wywiad)

  11 czerwca 2023 roku Andrzej Wojciechowski rozegrał swój ostatni mecz w drużynie seniorskiej Rasela Dygowo. Trzynaście sezonów z rzędu w zespole ,z którym związany był na dobre i złe. Wcześniej od 1997 roku grał w Gwardii Koszalin, Kotwicy Kołobrzeg i Astrze Ustronie Morskie. Andrzej Wojciechowski od dziewięciu lat jest również prezesem Rasela Dygowo.

  Tak bogaty okres sportowej kariery wart jest podsumowania. Poprosiłem Andrzeja Wojciechowskiego , aby podzielił się wspomnieniami z przebiegu kariery oraz refleksjami, aby posumował tę blisko trzydziestoletnią przygodę z piłką nożną. 

 • Czwarta z rzędu wygrana Rasela Dygowo

  Drużyna piłkarzy z Dygowa rozkręciła się na dobre w rozgrywkach ligowych. W czterech kolejnych meczach wygrała i trafiała do bramki przeciwnika aż 13 razy. Zawodnicy wytrzymują  trud związany z napiętym terminarzem, mecze rozgrywane są w środy i soboty. We wczorajszym meczu Rasel wygrał na wyjeździe z Lechem Czaplinek 0-4. Bramki zdobyli: Andrzej Wojciechowski dwie, Mateusz Jasiński i  Jakub De Clerck.

 • Derby powiatu. Rasel Dygowo- Olimp Gościno 0-3

  Na sztucznej murawie w Kołobrzegu rozegrany został mecz rewanżowy sezonu 2022/23 drużyn powiatu kołobrzeskiego. Piłkarze Rasela nie sprostali Olimpowi Gościno i przegrali 0-3 (0-2). W sierpniu ubiegłego roku zespół z Dygowa wygrał 0-4. Można powiedzieć rewanż Olimpowi prawie się udał. Rasel Dygowo wystąpił w nowych strojach.

  1 kwietnia Rasel gra na wyjeździe z Wieżą Postomino.

 • Dotacje dla gminnych klubów sportowych

  Gmina Dygowo przyznała dotacje na działalność sportową w 2022 roku. Wójt Grzegorz Starczyk podpisał  umowy z przedstawicielami klubów sportowych działających na terenie gminy Dygowo.

  Wysokość przyznanych dotacji: WKS Rasel Dygowo 170 000 zł, KS Perła Gmina Dygowo 70 000 zł, GKP Wrzos Wrzosowo 45 000 zł, Klub Kolarski Ziemia Kołobrzeska 20 000 zł i UKS Grot Dygowo 15 000 zł.

 • Dwucyfrowa wygrana Rasela w Dygowie

  WKS Rasel Dygowo rozgromił na własnym boisku Morzycko Moryń aż 10-0 (4-0) ! Festiwal bramek zainicjował w 17 minucie Leszek Pazdur, który w meczu zdobył łącznie 3 gole. Na listę strzelców wpisali się jeszcze: Kamil Lichmański 2 trafienia, Mikołaj Duwe, Łukasz Wiśniewski, Dominik Kubiak, Rafał Załoga i Krzysztof Bułka. Dziesięć bramek bardzo poprawiło bilans Rasela w tabeli (53-38). Ponadto drużyna awansowała na 8 miejsce. Do końca sezonu jeszcze siedem kolejek. 12 maja w niedzielę mecz w Gościnie z Olimpem.

 • Emocja piłkarskie i super atmosfera turnieju w Dygowie

  Na kompleksie sportowym  w Dygowie rozegrano turniej charytatywny. Cel szczytny: pomoc w operacji kolana Marcina BECMERA, zawodnika drużyny seniorów  klubu WKS Rasel Dygowo.

  W turnieju wystartowało 14 drużyn po 7 w grupie ŻAK i ORLIK. Wszystkie drużyny zostały wyróżnione pucharami ufundowanymi przez Wójta Gminy Dygowo Grzegorza Starczyka.  Zebraliśmy kwotę 3013,50 złotych. Brawa dla wszystkich! Szczególne podziękowania składam Panu Wójtowi oraz Rodzicom dzieci grających w klubie RASEL za pomoc w organizacji, za pyszne ciasta, smaczną kawkę i kiełbaski i super lody.

  RASEL jest WIELKI!

   Dziękuję w imieniu Zarządu Klubu Andrzej Wojciechowski

 • Hutnik Szczecin - Rasel Dygowo 1-2

  Drużyna piłkarzy z Dygowa wygrała w Szczecinie z Hutnikiem 1-2. Bramki strzelili Hubert Górka i Jakub Poznański. Jest bardzo ważne zwycięstwo! Rasel umacnia bezpieczną pozycję w tabeli IV ligi. Za tydzień mecz z Iną Goleniów.

 • Jutro na stadionie w Dygowie WKS Rasel rozpoczyna rozgrywki ligowe

  WKS Rasel Dygowo rozpoczyna sezon rozgrywek o mistrzostwo IV Ligi Zachodniopomorskiej w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021. Będzie to w założeniach bardzo długa runda. Począwszy od 18 lipca i skończywszy 12 grudnia będziemy kibicować drużynie z Dygowa.

  Na stadionie w Dygowie będą rozgrywane następujące mecze:

  Skład WKS Rasel Dygowo sezon 2020/2021:

  Bramkarze:

  1. Paweł WAŚKÓW

  2. Marcin KRÓLIK

  Obrońcy:

  1. Piotr CZAPKA

  2. Jakub POZNAŃSKI

  3. Rafał ZAŁOGA

  4. Kacper TŁOCZKOWSKI

  5. Piotr SUCHWAŁKO

  6. Sebastian KOŁODZIEJSKI

  7. Mateusz BIEŃ

  Pomocnicy:

  1. Marcin BECMER

  2. Łukasz WIŚNIEWSKI

  3. Mateusz ZANIEWICZ

  4. Michał KRAWCZYK

  5. Oskar WIŚNIEWSKI

  6. Michał SZUBERT

  7. Andrzej WOJCIECHOWSKI

  Napastnicy:

  1. Mikołaj DUWE

  2. Łukasz WŁODARCZYK

  Do zespołu przybyli: Oskar WIŚNIEWSKI - Start Miastko, Mateusz ZANIEWICZ - Kotwica Kołobrzeg, Piotr CZAPKA - Astra Ustronie Morskie, Łukasz WŁODARCZYK - Bałtyk Koszalin.

  Ubyli z zespołu: Maciej STAŃCZYK, Leszek PAZDUR, Karol NIEMKIEWICZ, Bartłomiej LAL, Dominik KUBIAK.

  Trener: Paweł WAŚKÓW

  Asystent trenera: Jakub POZNAŃSKI

  Kierownik: Marcin KRÓLIK

 • Kluby sportowe Gminy Dygowo otrzymały wsparcie finansowe

  Gmina Dygowo przyznała dotacje na działalność sportową klubom z gminy Dygowo. Przekazanie wsparcie finansowe jest kluczowe dla rozwoju tych klubów. W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk podpisał umowy z przedstawicielami klubów. Oto kwoty przyznanych dotacji:

  WKS Rasel Dygowo: 100 tys. zł

  KS Perła Gmina Dygowo: 70 tys. zł

  GKP Wrzos Wrzosowo: 30 tys. zł

  W trakcie spotkania omówiono również sytuację w klubach. Żaden z klubów nie zgłaszał istotnych problemów. Rozmawiano również na temat potencjalnych środków z budżetu państwa za frekwencję w wyborach parlamentarnych.

   

 • Kolejna wygrana Rasela. 21 bramek w 5 meczach!

  Rasel Dygowo na finiszu sezonu nabrał rozpędu. W dniu dzisiejszym w Wałczu zaliczył koleją , piątą wygraną z rzędu. Miejscowy Orzeł wylądował tylko z jedną bramką , natomiast drużyna z Dygowa zaliczyła trzy trafienia. Dwa gole strzelił Bułka i jednego Wiśniewski. Znakomity mecz całego zespołu. Do tego w pięknym stylu karnego obronił bramkarz Dygowian - Paweł Waśków (na zdjęciu ,maj 2018). Tabela IV ligi wygląda obiecująco.  8 miejsce to minimum prezesa Wojciechowskigo, które zakładał na ten sezon. Za tydzień 26 maja mecz w Dygowie z Błękitnymi II ze Stargardu.

 • Mecz w Dygowie przy pustych trybunach

  Rasel Dygowo podejmował na własnym boisku Lecha Czaplinek. Ze względu na obostrzenia sanitarne związane pandemią koronawirusa ,kibice nie mogli zasiąść na trybunie.

  Rasel przegrał ten mecz 3-4 (0-2). Goście wygrali zasłużenie , choć niewiele brakowało, aby spotkanie zakończyło się remisem. Łukasz Włodarczyk niefortunnie wykonał rzut karny, który efektownie obronił bramkarz gości.

 • Nowe rozdanie, WKS Rasel Dygowo ma nowy zarząd

  30 czerwca 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie członków WKS Rasel Dygowo. Zebranie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy i zwołane zostało na pół roku przed upływem kadencji obecnego zarządu z inicjatywy prezesa klubu Andrzeja Wojciechowskiego. Powodem zwołania zebrania była decyzja prezesa o ustąpieniu  ze stanowiska, konkretnie prezes przedstawił to na wstępie tak: po prostu nie daję rady , to jest zdrowie , czasowo , nie wyrabiam się jako prezes klubu ,a nie chciałbym robić czegoś nie na sto procent (…) był mój błąd , nie podzieliłem tej pracy.W praktyce zarząd realizował zadania osobą prezesa i skarbnika, a to w przypadku takiej organizacji to za mało.

  Prezes Wojciechowski jeszcze przed rozpoczęciem zebrania sygnalizował ,że ustępuje z funkcji oraz że były prowadzone rozmowy z przedstawicielami KS Perła Gmina Dygowo na tematy dotyczące wizji przyszłości WKS Rasel. Taka zapowiedź była zwiastunem wyboru nowego prezesa. Stało się jednak inaczej. Po zapoznaniu się z raportem komisji rewizyjnej dotyczącej finansów klubu Andrzej Wojciechowski otrzymał  absolutorium. W kolejnym puncie porządku obrad było przedstawienie kandydatów na nowego prezesa klubu Pierwszy zaproponowany na tę funkcję Sebastian Iwicki , nie zgodził się na kandydować, jeszcze nie teraz ,jak zaznaczył. W tej sytuacji zaproponowano kandydaturę Andrzeja Wojciechowskiego, który zgodził się ponownie objąć funkcję prezesa, co potwierdziło tajne głosowanie ( wydano 31 kart , 29 osób było za, 1 wstrzymała się,  1 była przeciw).

  Po wyborze prezes Wojciechowski powiedział między innymi.

  Dziękuję za zaufanie i myślę że (…)wybierzemy porządny zarząd ,że będziemy silnym klubem w tej czwartej lidze i będziemy się rozwijać ,bo jak już mówiłem na wstępie zgłosiliśmy już zespół rezerw od tego sezonu w B klasie. (…) chciałbym żeby w tym zespole grała nasza ta młodzież z terenu Gminy Dygowo. (…) Bardzo nalegałem aby Sebastian Iwicki był prezesem. Nie spodziewałem się ,że nie podejmie gdzieś tam tej rękawicy. Ma potężną firmę ,ma swoje obowiązki ,ale liczę na to ,że ten zarząd ,który zaraz podamy kandydatury ,tam jest to 5 do 7 osób ,że w tym zarządzie Sebastian się na pewno znajdzie i będziemy prężnie działać.

  Następnie w głosowaniu jawnym wybrano następujące osoby do zarządu: Sebastian Iwicki (31 głosów), Łukasz Wiśniewski (29) , Grzegorz Czapka(30), Mikołaj Duwe (29), Maciej Czapka (29).

  Do komisji rewizyjnej wybrano: Robert Jakubow, Jerzy Król, Marcin Królik.

  W wolnych wnioskach głos zabrał wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk, który był zaproszony na zebranie.

  Wójt powiedział między innymi.

  Z okazji ,że jestem dzisiaj u Państwa na spotkaniu chciałbym bardzo serdecznie państwu podziękować za to co robicie na co dzień ,mam na myśli zarówno piłkarzy ,którzy na co dzień na boiskach IV Ligi zgodnie reprezentują klub ,ale i gminę Dygowo oraz wszystkim działaczom ,którzy na co dzień pracują w tym klubie ,szkołą młodzież i starsze osoby także za to serdecznie dziękuję. Natomiast do na wstępie tego dzisiejszego spotkania padły różne argumenty jak się od teraz przynajmniej do tych które dotyczą mojej osoby w jakiejś niewielki sposób przynajmniej się odnieść. Zacznę może od tego co zawsze budzi największe emocje ,czyli dotacja którą klub otrzymuje co roku. (…) W tym roku i tu odniosę się do słów pana prezesa ,rzeczywiście jest taka sytuacja ,że te podpisaliśmy umowę na 100 000  ,ale pan prezes  tego nie dodał ,a ja myślę ,że to jest istotna kwestia ,że mieliśmy taką dżentelmeńską umowę ,że jak gmina otrzyma tą rekompensatę za utracone nasze dochody to ta kwota ulegnie zwiększeniu. To jest o tyle ważne że chciałbym żebyście też państwo wiedzieli o tym że Wójt nie może podpisywać większych zobowiązań niż ma zabezpieczone na to środki. Na dzień 1 stycznia mogliśmy tylko taką umowę podpisać. Ja nie wycofuje się z tego ,że jak tylko ta dotacja wpłynie na konto Gminy będziemy rozmawiać ,aby dotację dla klubu zwiększyć.

  Miałbym taką prośbę do państwa ,tu myślę że do władz przede wszystkim chyba tak się troszeczkę gdzieś przyjęło ,że ta Gmina to jest taki trochę chłopiec do bicia ,że cokolwiek się złego dzieje to przez gminę ,a to słabe wyniki to wina Gminy ,a  to  ci radni tacy źli. (…) Ale dlaczego ja o tym mówię?  Dlatego Szanowni Państwo ,że wy musicie ,to jest tylko moje zdanie i zrobicie z tym co chcecie ,ale budować troszeczkę inne wizerunek waszego klubu, wizerunek waszego klubu na zewnątrz.

 • Olimp Gościno - Rasel Dygowo 0-4

  W derbach powiatu IV ligi zachodniopomorskiej Rasel Dygowo wygrał w Gościnie z miejscowym Olimpem 0-4. Bramki zdobyli: Rafał Załoga Piotr ,Czapka ,Łukasz Wiśniewski , Jakub Poznański. Wynik meczu mógłby być większy gdyby wykorzystane były sytuacje podbramkowe. Na przykład Łukasz Włodarczyk nie wykorzystał rzutu karnego strzelając w poprzeczkę.

 • Piękna bramka Wojciechowskiego Rasel wygrywa 2-1

  Dzisiejszy mecz Rasela w Dygowie potwierdził stara zasadę: grać trzeba do końca , do ostatniego gwizdka. Na dziesięć minut przed końcem meczu Rasel przegrywał z Iskierką Szczecin 0-1. Ataki na bramkę gości nie przynosiły efektu w postaci bramki. Sytuację odmienił rzut wolny , którego wykonanie przypadło Andrzejowi Wojciechowskiemu. Na marginesie ,Wojciechowski wszedł na boisko kilka minut wcześniej. Tradycyjnie długi rozbieg , mocny strzał i bramkarz nie miał żadnych szans. Lewy górny róg, klasyczne okienko. Super gol i 1-1!

   Niespełna kilka minut później , tym razem w zamieszaniu podbramkowym Andrzej Wojciechowski zdobywa drugiego gola ,który pieczętuje zwycięstwo Rasela.

  Do końca rundy jesiennej pozostały jeszcze dwa mecze. Najbliższy Rasel zagra na wyjeździe z Hutnikiem Szczecin – wiceliderem tabeli.

 • Pierwszy mecz rundy wiosennej w Dygowie. Rasel górą!

  Rasel Dygowo wygrał na własnym boisku z Chemikiem Police 1-0. Kolejny mecz w Dygowie już w Wielką sobotę o godzinie 13.00. z Dębem Dębno.

   

 • Pierwszy sparing Rasela Dygowo. Przygotowania do rundy wiosennej ruszyły pełną parą

  WKS Rasel Dygowo rozpoczął intensywny okres przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2021/2022 IV ligi zachodniopomorskiej. W dniu dzisiejszym na sztucznej murawie w Ustroniu Morskim Dygowianie rozegrali pierwszy w tym roku sparing z miejscową drużyną Astry. Rasel wygrał 6-1. Bramki strzelali: Jakub Poznański -4 oraz Rafał Załoga i młody, nowy zawodnik z Bałtyku Koszalin –Graf.

  Podczas meczu rozmawiałem z prezesem WKS Rasel Dygowo, Andrzejem Wojciechowskim.

  Jak przebiegają przygotowania Rasela do rozgrywek wiosennych?

  Dzisiaj kończymy dwa tygodnie przygotowań, ten trzeci tydzień będziemy mieli bardzo ciężki. Rozpoczyna się od dzisiaj, trzy sparingi pierwszy dzisiaj z Ustroniem, wtorek trening, środa z trzecią ligą Bałtykiem Koszalin, w czwartek trening, w sobotę z mecz  z Manowem.

  Jest dużo nowych zawodników, dużo młodzieży. Trenuje nas w granicach 18 do 22 osób, część zawodników która jeszcze z jesienią została kontuzjowana i już pomału dochodzi do siebie. Dzisiaj nie grają, ale pomału wracają do zdrowia.

  Tak dużo młodzieży wprowadził trener Korszański z Bałtyku Koszalin z pierwszego składu juniorów. Trenują z nami, myślę, że zostaną u nas, podniosą jakość gry i oczywiście będzie się to wiązało z wynikami, z miejscem w tabeli, że będziemy szli wyżej.

  Pierwszy mecz (ligowy) 5 marca. Dwa pierwsze mecze u siebie, 5 marca i 19 będziemy rozgrywali na stadionie w Kołobrzegu, bo nasze boisko będzie remontowane.

  Czy zespól ma  niezbędne finansowanie na rok 2022?

  Czekamy jeszcze na decyzję pana wójta, jaką dostaniemy dotację. Pieniądze na sport są przyznane, budżet uchwalony, ale jeszcze konkretnie nie znamy sumy. Mamy już podpisaną umowę z Eneą, a wkrótce myślę, że z innymi sponsorami.

  Weszła bardzo dobra nowa ulga podatkowa dla firm wspierających sport (czytaj o uldze).

  Zapraszamy z tego względu wszystkie firmy z naszego regionu, z gminy do współpracy.

  To ulga dla firm wspierających sport, 50% więcej kosztów, które firma przeznaczy na sport będzie mogła dodatkowo odliczyć. Także myślę, że warto wspierać sport w takiej małej miejscowości czy gminie jak my, gdzie mamy zespół na najwyższym poziomie IV ligi w województwie, najwyższy poziom rozgrywkowy. Myślę, że będzie to owocna współpraca między firmami a klubem.

  Kolejny mecz Rasel Dygowo rozegra w środę w Koszalinie o godzinie 19.00. Sparingpartnerem będzie trzecioligowy Bałtyk Koszalin.

  wks-rasel-dygowo-

 • Pierwszy wiosenny mecz Rasela w Dygowie. Trzy punkty i trzy oczka w górę

  WKS Rasel Dygowo w pierwszym meczu rundy wiosennej na własnym boisku pokonał Spartę Węgorzyno 1-0 (1-0). Bramkę dla drużyny z Dygowa strzelił w 17 minucie Dawid Ejzygmann. Rasel rozegrał bardzo dobry mecz , aczkolwiek szkoda niewykorzystanych sytuacji ,które w rezultacie mogły podnieć wynik jeszcze o trzy-cztery bramki. Jednobramkowa przewaga powodowała ,że w końcówce szczególnie doliczonego czasu  była bardzo nerwowa. W składzie Rasela zagrali wszyscy nowi zawodnicy. W sobotę 23 marca Rasel zagra na wyjeździe z Gryfem Kamień Pomorski.