• 16.Biesiada Łososiowa i 11. Gonitwa Łososiowa w Gminie Dygowo

Za nami kolejna Biesiada i Gonitwa Łososiowa zorganizowana w ekstremalnych warunkach pogodowych, podobnie jak rok wstecz z tą różnicą ,że tym razem był upał 33-34 stopnie. W zawodach wędkarskich uczestniczyło 68 wędkarzy.  Wygrał Bronisław Kuźma z Kołobrzegu, który złowił troć o długości 54 cm. Ryba pływa dalej.  W zawodach sportowych Gonitwa Łososiowa  wzięło udział 41 zawodników (oficjalne wyniki). Zawody wygrał Marcin Trela z Lubawki  z wynikiem 01:10:55.

Tradycją biesiady w Dygowie jest serwowanie „Zupy Łososiowej po Dygowsku”.  Po oficjalnym otwarciu imprezy i wręczeniu nagród uczestnikom zawodów i konkursów wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk i przewodniczący Rady Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński częstowali gości regionalnym przysmakiem.

Gmina Dygowo serdecznie dziękuje wszystkim , którzy pomagali w organizacji  wydarzenia.

Województwo Zachodniopomorskie, Bank Spółdzielczy w Białogardzie , Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, Klub Sportowy GROT Dygowo, Państwo Marta i Mariusz Kałuża , Sklep Wędkarski Michał Jania  , Jednostki OSP z Gminy Dygowo, Sołectwo Dygowo na czele  z sołtysem Wojciechem Galkiem.

• Finał zawodów SALMO PARSĘTY 2020

W Pustarach ,przy moście na Parsęcie  rozdano nagrody uczestnikom 24. Otwartych Zawodów Spinningowo-Muchowych w łowieniu Troci „SALMO PARSĘTY 2020”. Zawody zamykają cykl imprez „Turnieju Czterech Rzek” im. Jana Meyera.

Fundatorem nagród była między innymi Gmina Dygowo. Na finale wydarzenia obecny był wójt Grzegorz Starczyk.

Wyniki:

salmo-parsety-2020

• Gmina Dygowo zaprasza na Biesiadę i Gonitwę Łososiową 2023

15 lipca 2023 roku odbędzie się w Dygowie największa gminna impreza sportowo-rekreacyjna – 16 Biesiada Łososiowa i 11 Gonitwa Łososiowa. Poniżej  program wydarzenia oraz wspomnienia trzech ostatnich Imprez.

Biesiada I Gonitwa Łososiowa 2022

Biesiada I Gonitwa Łososiowa 2021

Biesiada I Gonitwa Łososiowa 2019

• Ogólnopolskie zawody wędkarskie na Parsęcie i Radwi - XXXI Memoriał Wiktora Wierzbickiego

W Pustarach na parkingu leśnym przy moście na Parsęcie zakończono XXXI Ogólnopolskie Otwarte Zawody Spinningowo- Muchowe Trociowo- Łososiowe imienia Wiktora Wierzbickiego.  Zawody odbywały się w dniach 2 - 3 marca na rzece Radwi i Parsęcie.  Patronat Honorowy zawodów objęli: Prezydent Miasta Kołobrzeg i Starosta Kołobrzeski. Organizatorem było Koło Miejskie PZW w Kołobrzegu. Wśród wielu sponsorów zawodów była również Gmina Dygowo. Zwycięzcą zawodów został Jacek Żybura z Klubu Wędkarstwa Sportowego „SALMO” w Kołobrzegu, który złowił troć o długości 62 cm.

• Regulamin zawodów wędkarskich „Biesiada Łososiowa 2021”

17 lipca odbędą się w ramach Biesiady Łososiowej otwarte zawody wędkarskie. Tradycyjnie teren zmagań wędkarzy to rzeka Parsęta od Elektrowni w Rościnie do  mostu drogowego na ul. Młyńskiej w Kołobrzegu. Zbiórka zawodników- od godziny 5.00 na Placu Wolności w Dygowie przy „Pomniku Łososia”.

4. Program zawodów.

5:00 – 6:00 – Zapisy zawodników (miejsce zbiórki- Plac Wolności w Dygowie).

6:00 – 6:15 – Odprawa zawodników, wyjazd na łowiska.

6:15 – 13:00 – Zawody nad rz. Parsętą.

13:00 – 13:30 – Powrót zawodników na Plac Wolności w Dygowie, zgłaszanie ryb.

14:00 – Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i statuetek.

Szczegóły:

REGULAMIN OTWARTYCH ZAWODÓW WĘDKARSKICH SPINNINGOWYCH ORGANIZOWANYCH W RAMACH „BIESIADY ŁOSOSIOWEJ DYGOWO 2021”

• Regulaminy 15. Biesiady Łososiowej i 10. Gonitwy Łososiowej

16 lipca 2022 roku Gmina Dygowo organizuje XV Biesiadę Łososiową. To impreza sportowo-rekreacyjna, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Gminy Dygowo.  W tym roku ze względu na remont ulicy Głównej  odbędzie się na stadionie sportowym.

A już dziś rozpoczynamy zapisy na zawody sportowe „Gonitwa Łososiowa”. Dla uczestników przygotowano trzy trasy: kolarstwo terenowe, kajak i bieg. Tu zmiany dotyczą miejsca startu i mety. Startujemy z ulicy Lipowej (obok stawku), natomiast meta  zlokalizowana  zostanie na stadionie sportowym.

W ramach imprezy odbędą  się również zawody wędkarskie, zapisy w dniu zawodów. W tym roku wprowadzamy opłatę startową w wysokości 30,00 zł, płatna gotówką w dniu zawodów.

Regulamin zawodów sportowych i wędkarskich poniżej.

R E G U L A M I N OTWARTYCH ZAWODÓW WĘDKARSKICH SPINNINGOWYCH ORGANIZOWANYCH W RAMACH „BIESIADY ŁOSOSIOWEJ DYGOWO 2022”

REGULAMIN ZAWODÓW „GONITWA ŁOSOSIOWA 2022”

Serdecznie zapraszamy!