• 14. Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dygowo (foto)

W Dygowie na hali sportowej rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dygowo. To wydarzenie rekreacyjno- sportowe ma już długą historię. Po raz pierwszy turniej rozegrano w 2004 roku i biorą w nim udział kobiety i mężczyźni zaprzyjaźnionych drużyn  powiatu kołobrzeskiego i białogardzkiego. W tym puchar wójta po raz drugi z rzędu zdobyły Panie z Grota Dygowo. Ich finałowy pojedynek z siatkarkami Wikinga Rymań dostarczył kibicom ogromu sportowych emocji. Panom z Grota Dygowo nie udało się powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku i finałowym pojedynku musieli uznać wyższość Orła Gryfice.

• 15. Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dygowo (fotogaleria)

7 marca rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dygowo.  Jubileuszowe rozgrywki wygrały Kocury Wrzosowo. Kolejne miejsca zajęli: OSP Piotrowice, OSP Dygowo i Lejdis.

Tradycyjnie na zakończenie turnieju podsumowano tegoroczne rozgrywki Gminnej Ligi Piłki Siatkowej.

1.       Herosi

2.       OSP Piotrowice

3.       Lejdis

4.       Kocury Wrzosowo

5.       OSP Dygowo

Najlepsi zawodnicy  z drużyn GLPS:

1.       Herosi- Arek Bugajczyk

2.       OSP Piotrowice – Mateusz Marczyk

3.       Lejdis – Agnieszka Dopart

4.       Kocury Wrzosowo – Przemek Krejner

5.       OSP Dygowo – Marcin Tekiel

Najlepsza zawodniczka i zawodnik GLPS: Emilia Sielicka i Janusz Skarapada.

Nagrody turnieju i GLPS wręczał wójt Grzegorz Starczyk i prezes Grota Monika Maj.

• 16. Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dygowo

Po rocznej przerwie ,tradycyjnie w marcu , rozegrany został turniej piłki siatkowej o puchar Wójta Gminy Dygowo. Do rywalizacji stanęły cztery drużyny.  Turniej wygrał zespół Tornado Koszalin, kolejne miejsca zajęli Grot Dygowo, Sokół Ustronie Morskie, Viking Rymań.

Najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn: Tornado- Jędrzej Arian,  Grot- Jakub Nejman, Sokół- Mariusz Makowiecki, Viking- Tomasz Szymański.

Nagrody wręczył wójt Gminy Dygowo , Grzegorz Starczyk oraz przewodniczący Rady Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński.

• Młodzi piłkarze rywalizowali na orliku we Wrzosowie

Na kompleksie sportowym we Wrzosowie sześć drużyn młodzików rywalizowało w turnieju  o Puchar Wójta Gminy Dygowo. Zespoły: Unia Białogard I, Unią Białogard II, Hubertus Biały Bór , Orlik Wrzosowo, Żaki Sławno I , Żaki Sławno II , grały w systemie 6+1 , każdy mecz po 15 minut.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.       Unia Białogard I

2.       Żaki Sławno I

3.       Orlik Wrzosowo

4.       Żaki Sławno II

5.       Unia II Białogard

6.       Hubertus Biały Bór

Młodzi piłkarze z Wrzosowa wystąpili w składzie: Dominik Gracka ,Franek Ragus  ,Maciek Surdyk ,Julka Maciaszek ,Nikola Dopart ,Kajetan  Dopart ,Alan Zdziobło ,Hubert Wiśniewski  ,Roksana Jastrzębska , Martyna Wójcik  ,Kuba Krawczyk , Kamil krawczyk , Kornel Wasilewski , Szymon Rudnicki  Igor Wódkowski ,Paweł Najman.

Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk podczas ceremonii wręczania pucharów podkreślił ,ze wydarzenie mogło się odbyć dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Łukasza Wiśniewskiego  - trenera Orlika Wrzosowo , pasjonata piłki nożnej i pozytywnie nastawionego na pracę z dziećmi i młodzieżą.

Wsparcia przy organizacji turnieju udzielili: Urząd Gminy Dygowo, KGW Ale Babki Wrzosowo, GKP Wrzos Wrzosowo oraz rodzice dzieci biorących udział w turnieju.

Autoprezentacja (źródło Facebook): Łukasz Wiśniewski, mam 29 lat. Pochodzę z Włocławka. Interesuje się sportem a w szczególności piłką nożną od dziecka. Jestem trenerem piłkarskim prawie 10 lat. Posiadam uprawnienia instruktora sportu piłki nożnej oraz licencję UEFA C. Uczęszczałem do Liceum Sportowego,, Lider'' o profilu piłka nożna gdzie przeżyłem prawdziwy piłkarski raj ucząc się bardzo wiele piłkarskiego ABC . W przeszłości trenowałem również młodzież w GKS Baruchowo, Dziecięca Akademie Piłkarska Włocławek, FCSM Kołobrzeg oraz w NKS Astra Ustronie Morskie. Jestem również nadal czynnym zawodnikiem - bramkarzem. Reprezentowałem również barwy klubowe w 3,4 czy 5 lidze z małą przygodą w Lidze Holenderskiej w niższych klasach rozgrywkowych.

• Turniej piłki siatkowej we Wrzosowie

Na kompleksie sportowym we Wrzosowie odbył się turniej rekreacyjny o puchar Wójta Gminy Dygowo. Do rywalizacji stanęły drużyny z Miechęcina , Piotrowic i dwie z Wrzosowa. Zaplecze słodkiej energii przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Wrzosowa „Ale Babki”. Równolegle ze zmaganiami siatkarzy ćwiczyli na Orliku najmłodsi piłkarze , którzy w przerwach dopingowali drużyny turniejowe. W letnim turnieju siatkówki puchar wójta zdobyli zawodnicy z Miechęcina. Drugie miejsce przypadło drużynie z Wrzosowa I, trzecie  ex aequo ekipie z Piotrowic i Wrzosowa II.

• Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dygowo

W niedzielę 28 sierpnia na kompleksie sportowym w Dygowie rozegrany został wakacyjny turniej o Puchar Wójta Gminy Dygowo ,w którym uczestniczyli najmłodsi miłośnicy piłki nożnej. Ponad 140 zawodników z 7 klubów rywalizowało w kategoriach wiekowych 2012/13 oraz 2014/15. W turnieju udział brały: KS PERŁA Gmina Dygowo -2 zespoły , GKS Bieliki Stare Bielice - 4 zespoły, Szakale Świeszyno - 2 zespoły ,MKP Kotwica Kołobrzeg -2 zespoły , AP Kotwica Kołobrzeg -2 zespoły ,KS Warszawiak Warszawa,  Olimp Gościno.

Tylko połowa turnieju odbyła się w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Opady deszczu pokrzyżowały założenia organizacyjne , ale nie złamały ducha rywalizacji. Zawodnicy w strugach deszczu dokończyli rozgrywki.  Zakończenie turnieju, ze względu na utrzymujący się deszcz  odbyło się na szkolnej sali gimnastycznej. Podczas zakończenia turnieju obecny był Wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk, który wręczył zawodnikom medale i pamiątkowe puchary.