Podziękowanie za wielkie serce i obywatelską postawę

Podziękowanie za wielkie serce i obywatelską postawę

Obywatelska postawa i wielkie zaangażowanie Ochotniczych Straży Pożarnych z Korzystna, Charzyna, Dygowa, Czernina, Piotrowic (pow. kołobrzeski) oraz Rokosowa (pow. świdwiński) docenione. W środę, 13 lipca 2022 r. Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska osobiście dziękowała członkom OSP za wielkie serce przy udzielaniu pomocy grupie 111 osób z niepełnosprawnościami, która została ewakuowana w pierwszych tygodniach wojny.

Przypomnijmy. Pomorze Zachodnie 5 marca przyjęło grupę 111 niepełnosprawnych – dzieci i dorosłych, którzy zostali ewakuowani z ogarniętej wojną Ukrainy. Osoby w wieku od 7 do 42 lat znalazły schronienie w szpitalu „Słoneczko” Kołobrzegu oraz w ośrodku w Łukęcinie. Samorząd województwa przygotował bazę noclegową i fachową pomoc – pielęgniarską i psychologiczną. Uchodźcami zajęli się pracownicy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej UMWZ, specjaliści Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, strażacy z pobliskich Ochotniczych Straży Pożarnych oraz wolontariusze.

– Wszyscy pamiętamy te dramatyczne chwile z początku marca. Jednocześnie chwile pełne wzruszeń i łez, emocji i ciężkiej pracy. To w głównej mierze dzięki bezinteresownej i pełnej zaangażowania pracy wolontariuszy udało nam się skutecznie pomóc bezbronnym osobom, które uciekały przed wojną. W ubiegłym tygodniu odwiedzałam naszych podopiecznych w Ośrodku Fundacji v. Bodelschwingh Bethel w Bielefeld. Mają się dobrze. Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym w to ogromne i niespotykane na taką skalę przedsięwzięcie logistyczne – mówi Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.

W środę, 13 lipca 2022 r. Członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska spotkała się z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z Korzystna, Rokosowa, Charzyna, Dygowa, Czernina oraz Piotrowic, by osobiście podziękować strażakom za obywatelską postawę i chęć niesienia pomocy. – Serdecznie dziękuję państwu za to ponadprzeciętne zaangażowanie. Taka postawa wymaga wyróżnienia – mówiła na spotkaniach Anna Bańkowska.

Do wyróżnionych jednostek trafił najpotrzebniejszy sprzęt potrzebny w codziennej pracy strażaków. Został zakupiony za pośrednictwem Wydziału Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Marszałkowskiego.

MiastoKolobrzeg.pl

 


Drukuj