• Kolejne uszkodzenie rury gazowej w Dygowie

  Do kolejnego uszkodzenia rury gazowej przez koparkę doszło w ciągu ulicy Łukowej Dygowie.  Po godzinie 15-tej zastęp OSP w Dygowie został zadysponowany do tego zdarzenia. Można powiedzieć ,że prawie w to somo miejsce i w tych samych okolicznościach ,które miały miejsce 27 marca. Mało tego interweniujące służby były też w podobnym składzie. Na
 • Ksiądz Piotr Niedźwiadek powołany na kapelana powiatowego

  W dniu wczorajszym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego Ochotniczych Straży pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. W czasie zebrania powołano druha ks. Piotra Niedźwiadka – proboszcza parafii Dygowo, na Powiatowego Kapelana Związku OSP RP. Wcześniej na wniosek  Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Szczecinie ,mianowania na tą funkcje dokonał Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Edward Dajczak. Głównym zadaniem kapelana będzie sprawowanie opieki duszpasterskiej wśród strażaków ochotników i ich rodzin.  Uchwałę zarządu odczytał Członek Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP druh Jerzy Bartnik , powołanie wręczyli: prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kołobrzegu druh Bogusław Grygiel oraz wiceprezes druh Mirosław Zalewski.

  Zebranie było również okazją  aby uhonorować pamiątkowym grawertonem i  kwiatami druha Tadeusza Wygasia, z okazji siedemdziesiątych urodzin plus jeden rok.  Tadeusz Wygaś jest wieloletnim działaczem OSP  w strukturach szczebla gminnego ,wojewódzkiego i obecnie powiatowego. Przez lata zajmował się również sprawami OSP w Urzędzie Gminy Dygowo.

 • Pożar domu w Czerninie

  Kilkanaście jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu kołobrzeskiego ,w tym jednostki z gminy Dygowo brały udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego w Czerninie. Poddasze budynku całe stanęło w ogniu po czym zawaliła się drewniana konstrukcja. Bezpośrednio w pożarze nikt nie ucierpiał. Na miejscu zdarzenia pracowały służby energetyczne , gazowe , medyczne i policja. Na miejscu obecny był wójt Gminy Dygowo i gminne służby kryzysowe Prawdopodobną przyczyną pożaru mogły być elementy instalacji grzewczej.

  Aktualizacja.

  Prezes Zarządu Gminnego OSP Gminy Dygowo Marcin Tekiel przekazał w porannej rozmowie telefonicznej, że działania strażaków zakończyły się o 4 rano. Strażacy wiele wysiłku włożyli w rozbiórkę górnej kondygnacji budynku i dogaszanie zgliszcz.

   Za pośrednictwem portalu prezes OSP Gminy Dygowo Marcin Tekiel przekazuje podziękowania wszystkim druhom z jednostek OSP w Czerninie, Dygowie, Piotrowicach , Stojkowie i Wrzosowie za trud włożony podczas akcji  oraz  Emilii Królik z wydziału zarzadzania kryzysowego w Urzędzie Gminy Dygowo za zabezpieczenie ciepłego posiłku i kawy biorącym udział w akcji.

 • Ruszyła akcja informacyjna straży pożarnej na terenie Gminy Dygowo

  Państwowa Straż  Pożarna z Kołobrzegu oraz struktury Ochotniczej Staży Pożarnej Gminy Dygowo prowadzą akcje informacyjną, która ma zwiększyć świadomość mieszkańców gminy na temat zagrożenia pożarem oraz zatrucia tlenkiem węgla w okresie jesienno-zimowym. W dniu wczorajszym pierwsze spotkanie odbyło się w  świetlicy wiejskiej w