• Dzień Edukacji Narodowej. Wójt Gminy Dygowo spotkał się dyrektorami szkół

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.  Jest to święto wszystkich nauczycieli, pedagogów oraz pracowników oświaty. Z tej okazji wójt Grzegorz Starczyk spotkał się z dyrektorami gminnych szkół z Czernina – Panią Jadwigą Puton, Dygowa – Panią Magdaleną Skonieczka oraz Wrzosowa – Panem Waldemarem Pankiewiczem.  Wójt złożył dyrektorom serdeczne życzenia za pracę wychowawczo- edukacyjną oraz za ich pośrednictwem przekazał najlepsze życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty w szkołach Gminy Dygowo.

Spotkanie było również okazją do złożenia gratulacji Pani Magdalenie Skonieczka, której okazji Dnia Edukacji Narodowej w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie, wręczono Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Medal Komisji Edukacji Narodowej  to polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej.

• Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

Gmina Dygowo zorganizowała w świetlicy wiejskiej w Czerninie Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość zaproszono grono pedagogiczne oraz pracowników administracyjnych szkół w Czerninie , Dygowie i Wrzosowie.

Podczas  uroczystości wręczone zostały nagrody Wójta Gminy Dygowo. Uhonorowani zostali dyrektorzy gminnych szkół: Jadwiga Puton , Magdalena Skonieczka i Ewa Baran.

Ponadto za wieloletnią pracę i trud włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia Wójt Gminy Dygowo wyróżnił wieloletniego dyrektora szkoły we Wrzosowie Waldemara Pankiewicza (zobacz) oraz Bożennę Winnik nauczycielką dyplomowaną z 39-letnim stażem pracy w szkole w Dygowie.

Nagrody przyznali również swoim pracownikom dyrektorzy szkół.

• Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Dygowie

W Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie Gmina Dygowo zorganizowała Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość zaproszono grono pedagogiczne oraz pracowników administracyjnych szkół w Czerninie , Dygowie i Wrzosowie. Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk i przewodniczący Rady Gminy Dygowo Jerzy Leszczyński podziękowali nauczycielom za pracę edukacyjną i wychowywanie uczniów oraz złożyli życzenia.

Podczas  uroczystości wręczone zostały nagrody Wójta Gminy Dygowo. Nagrodami uznaniowymi wójt uhonorował dyrektorów szkół gminnych: Jadwigę Puton , Magdalenę Skonieczka i Ewę Baran oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Dygowie –Agnieszkę Lipczyńską.

Nagrody przyznali również dyrektorzy  szkół. Nagrodzono nauczycieli oraz pracowników administracji szkół.

W części artystycznej wystąpiła Ewa Bączkowska – absolwentka szkoły w Dygowie , obecnie studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku.

• Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej we Wrzosowie

14 października przypada święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty  popularnie zwane Dniem Nauczyciela. Z tej okazji w świetlicy we Wrzosowie odbyła się uroczystość z udziałem grona pedagogicznego oraz kadry niepedagogicznej wszystkich szkół gminy Dygowo.

Spotkanie rozpoczął występ artystyczny uczniów szkoły podstawowej z Wrzosowa. Następnie wójt Grzegorz Starczyk podziękował nauczycielom za zaangażowanie i pasję w przekazywaniu wiedzy i wychowywaniu uczniów, a pracownikom oświaty za codzienny trud administrowania szkoły.

Ważnym momentem uroczystości było wręczenie nagród. Wójt wraz z przewodniczącym rady gminy  Jerzym Leszczyńskim uhonorowali dyrektorów szkół: w Czerninie, Dygowie i Wrzosowie. Po czym Panie Dyrektorki - Jadwiga Puton , Magdalena Skonieczka i Ewa Baran wręczyły nagrody dyrektora nauczycielom.

Dodatkowym wydarzeniem obchodów było  uhonorowanie pani Jadwigi Puton przez przedstawicieli związków zawodowych z okazji jubileuszu 40 lat pracy w zawodzie nauczyciela. Laudację wygłosił Bogdan Żołnierowicz ,a zebrani zaśpiewali gromkie 100 lat.

• Spotkanie i życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk ,spotkał się z dyrektorami szkół gminnych z Czernina – Panią Jadwigą Puton, Dygowa – Panią Magdaleną Skonieczka oraz Wrzosowa – Panem Waldemarem Pankiewiczem.  Wójt złożył dyrektorom serdeczne życzenia za pracę wychowawczo- edukacyjną , szczególnie podkreślając wysiłek i zaangażowanie w czasie trudnego czasu pandemii.

Za pośrednictwem portalu Wójt Gminy Dygowo i Przewodniczący Rady Gminy Dygowo przekazują najlepsze życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty w szkołach Gminy Dygowo.

gmina-dygowo

dyrektor-szkoly-w-czerninie-wojt