• „Najpiękniejszy wiejski ogród w gminie Dygowo”. Zaproszenie do udziału w konkursie

    Gmina Dygowo organizuje letni konkurs kierowany do mieszkańców gminy, którzy chcą się pochwalić zagospodarowaniem swojego przydomowego ogrodu. Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk serdecznie zaprasza do udziału w konkursie. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są poniżej.

  • „Ale Babki” odebrały nagrodę za I miejsce w konkursie filmowym ARiMR

    W dniu dzisiejszym Koło Gospodyń Wiejskich  „Ale Babki” z Wrzosowa otrzymało  nagrodę  za zajęcie pierwszego miejsca w etapie wojewódzkim filmowego konkursu "Koło ARiMR – w sercu wsi". W dniu dzisiejszym ,w świetlicy we Wrzosowie nagrodę osobiście wręczyła przedstawicielkom koła Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR ,Magdalena Jackiewicz.

    Nagrodę o wartości 2000 zł stanowią: drukarka , namiot , stół cateringowy i krzesła.

    nagroda-armir-ala-babki-wrzosowo

  • „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”- gminny konkurs recytatorski

    W świetlicy w Dygowie odbyły się gminne eliminacje  53. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Uczniowie szkół gminnych recytowali utwory pisarzy polskich bądź obcych, o dowolnej tematyce. Organizatorem turnieju tradycyjnie jest Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz terenowe placówki kultury.

    Wyniki konkursu:

    Kategoria „Ptaszęta” Kl. I-III

    1. Laura Sobczyk

    2. Filip Ciepielak

    3. Zofia Mitoraj

    Kategoria „ Ptaszki” kl. IV-VI

    1. Maja Majcher

    2. Mateusz  Gawryszczak

    3. Lucyna Kuśta- Miklasińska

    Kategoria „Ptaki” kl. VII –VIII

    1.Magdalena Seretna

    2.Julia Haber

    3.Weronika Kulpa

    Laureaci 2 pierwszych miejsc z każdej kategorii będą brać udział w eliminacjach powiatowych , które odbędą się 22 kwietnia 2022 r. w RCK w Kołobrzegu.

    Finał Turnieju odbędzie się 6 czerwca 2022 r. od godz. 10:00 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

     

  • Ale Babki najlepsze w konkursie szczebla wojewódzkiego. Czas na finał ogólnopolski!

    Koło Gospodyń Wiejskich  „Ale Babki” zajęło pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu "Koło ARiMR – w sercu wsi". Konkurs organizowany jest  Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i polegał na nagraniu filmu, który prezentuje sposoby wykorzystania dotacji otrzymanej z ARiMR.

    Przewodnicząca koła , Anna Krysztofiak podzieliła się wrażeniami po ogłoszeniu wyników.

    Pomimo sytuacji jaka jest obecnie, a w związku z nią brakiem możliwości na spotykanie się w gronie Koła, udało nam się ten filmik przygotować angażując wszystkie członkinie. Panie chętne wzięły udział w zaproponowanych przez nas działaniach, same w domach przygotowały swoje fotografie, nagrały krótkie filmiki z czego powstał film przedstawiający nasze Koło oraz działania w realizacji których dużym wsparciem okazała się dotacja.

    Konkurs trwał do 15 listopada, wyniki ogłoszono 23 listopada. Zajęłyśmy 1 miejsce i tym samym przeszłyśmy do etapu ogólnopolskiego. Wyniki etapu ogólnopolskiego ogłoszone zostaną do dnia 4 grudnia.

    W tym etapie wygrałyśmy nagrodę o wartości 2000 zł (możemy same wybrać, co chciałybyśmy otrzymać, wstępnie są to stoły i krzesła cateringowe, namiot oraz drukarkę).

    Ja osobiście bardzo się cieszę z udziału w konkursie, a jeszcze bardziej  z wygranej. Cieszy mnie to, że nawet pomimo tego, że mamy tak ograniczone możliwości to działamy bez przerwy, że często wystarczy tylko sygnał i wiele Pań jest chętnych do działań, oprócz przygotowania materiału do filmu, tak było również przy akcji sadzenia chryzantem, przy akcji Szlachetna Paczka. Ubolewam bardzo, że nie możemy zrobić kiermaszu świątecznego, ale przygotowujemy ozdoby i można je kupić za pośrednictwem facebooka.

    Do czasu rozstrzygnięcia konkursu ogólnopolskiego niestety nie możemy publikować produkcji filmowej naszych pań z KGW z Wrzosowa.

    GRATULUJEMY!

    Fot. KGW" Ale Babki" z Wrzosowa

  • Dekoracja konkursowa sołectwa Piotrowice

    Przy skrzyżowaniu w Piotrowicach miejscowe sołectwo wystawiło dekorację świąteczną , która również został zgłoszona do konkursu GOPS Dygowo.

     

  • Dożynki 2019 w Gminie Dygowo (wideo i foto)

    Dożynki wieńczą ciężką pracę rolników od siewu po zbiór plonów. Tradycja dożynkowa w Gminie Dygowo jest pieczołowicie kultywowana. Rok rocznie, Urząd Gminy Dygowo – organizator dożynek, dba o to aby w tym dniu mogli spotkać się wszyscy mieszkańcy gminy. Tegoroczny program dożynek gminnych w Dygowie miał charakter tradycyjny. Ceremoniał dożynkowy poprzedziła Msza Św. w kościele parafialnym w Dygowie, następnie korowód dożynkowy udał się na stadion w Dygowie, gdzie starościna i starosta dożynek przekazali wójtowi bochen chleba z mąki tegorocznych zbóż. Wójt Grzegorz Starczyk , przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński, sołtyski , sołtysi oraz rolnicy dzielili się chlebem z zebranymi na stadionie mieszkańcami oraz gośćmi. Starościną  i starostą Dożynek Gminnych 2019 byli: Pani Bożena Kwaśnik z Wrzosowa i Pan Piotr Miernicki z Dębogardu.

    Poza ceremoniałem dożynkowym najważniejszym wydarzeniem dożynek w Dygowie był konkurs wieńca dożynkowego oraz turniej rekreacyjny drużyn sołeckich. Wieńce dożynkowe wystawiło dziesięć sołectw. Kto wygrał konkurs i turniej dowiedzą się Państwo z obszernego materiału wideo i ponad setki fotografii.

  • Dożynki 2021 w Dygowie (foto, wideo)

    Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Gmina Dygowo zorganizowała dożynki gminne, które  odbyły się 11 września Dygowie. Uroczystości rozpoczęła Msza św. dziękczynna w intencji rolników i ich rodzin z podziękowaniem za żniwa, którą koncelebrowali proboszcz parafii Dygowo-ks. Piotr Niedźwiadek oraz proboszcz parafii Wrzosowo – ks. Kazimierz Koszykowski . Podczas mszy poświęcone zostały chleby i wieńce dożynkowe wystawione przez sołectwa: Dębogard, Dygowo, Pustary, Stojkowo i Wrzosowo. Po mszy wyruszył z kościoła na stadion przy ulicy Kolejowej korowód dożynkowy  ze starostami na czele - panią Sandrą Madejsza ze Stojkowa i panem Karolem Lesiakiem z Jażdże. Na scenie plenerowej starostowie przekazali wójtowi Grzegorzowi Starczykowi i przewodniczącemu rady gminy Jerzemu Leszczyńskiemu bochen chleba z tegorocznych zbóż. Obecni w czasie ceremoniału: Senator RP Janusz Gromek, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska, Starosta Powiatu Kołobrzeg Tomasz Tamborski, złożyli rolnikom życzenia.  Następnie rolnicy wraz z wójtem dzieli chlebem zebranych na stadionie mieszkańców gminy.

    W programie artystycznym wystąpili: zespoły ludowe „Dygowianie”, „Dąbrówka” z Dębogardu, „Podlotki” z Gościna oraz duet skrzypcowy Ewa i Irmina.

    Klub Kolarski Ziemia Kołobrzeska zorganizował wyścigi rowerowe o Puchar Wójta Gminy Dygowo  dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. W wyścigach brały również udział dzieci z zaprzyjaźnionych klubów kolarskich z Darłowa i Nowogardu. Nad przebiegiem wyścigów czuwali Agnieszka i Jakub Braun. Nagrody zwycięzcom w poszczególnych wyścigach wręczył wójt Grzegorz Starczyk.

    Gmina Dygowo tradycyjnie zorganizowała turniej rekreacyjny sołectw. Do rywalizacji stanęły sołectwa: Bardy, Dębogard, Dygowo, Jazy, Miechęcino, Pustary i Stojkowo. Pierwsze miejsce zajęła drużyna sołectwa Dygowo, drugie miejsce przypadło ekipie ze Stojkowa , a trzecie sołectwu z Miechęcina.

    Po raz pierwszy gmina zorganizowała również konkurs dla gości: cięcie kłody drewna piłą poprzeczną typu „moja-twoja”. Zapomniana metoda cięcia drewna okazała się nie lada wyzwaniem dla rywalizujących par. Bezkonkurencyjni byli tu radni powiatowi Robert Jaruzel i Artur Wasiewski. W czasie gdy ich konkurenci walczyli z pierwszym cięciem , oni zdążyli uciąć dwa klocki i jeszcze pomogli trzymać stojak parze: marszałek Stanisław Wziątek i wicestarosta Jacek Kuś. Doskonale radziła sobie również para: nadleśniczy Robert Fijałkowski i Janusz Fijałkowski.

    W konkursie na najładniejszy wieniec wygrało sołectwo Dygowo i zdobyło nagrodę o łącznej wartości 3000 złotych. Drugie miejsce zajęło sołectwo Dębogard i otrzymało nagrodę łączną 2000 złotych, a trzecie miejsce i łącznie 1400 złotych przypadło sołectwu Wrzosowo.

    W czasie imprezy w godzinach od 14  do 18 czynny był mobilny punkt szczepień. Z udogodnienia skorzystało osiem osób.

  • Dożynki 2022 w Gminie Dygowo

    W sobotę 3 września odbyły się dożynki gminne w Dygowie. Uroczystości rozpoczęła Msza św. dziękczynna, którą odprawili  proboszcz  parafii Dygowo ks. Piotr Niedźwiadek i proboszcz parafii Mierzyn i administrator parafii Wrzosowo Grzegorz Jagodziński. Po mszy korowód z wieńcami dożynkowymi, przygotowanymi przez sołectwa: Dygowo, Dębogard, Piotrowice, Stojkowo, Świelubie i Wrzosowo  udał się na stadion sportowy.  

    Ceremoniał dożynkowy rozpoczęli Starostowie dożynek Pani Hanna Lesiak i Pan Piotr Galek przekazując chleb wypieczony z tegorocznych zbóż na ręce  Wójta  Gminy Dygowo Grzegorza Starczyka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Leszczyńskiego, którzy zgodnie z tradycją wraz z rolnikami podzielili się z tym chlebem z mieszkańcami i zebranymi gośćmi. Życzenia rolnikom złożył również Poseł RP Czesław Hoc. Po części oficjalnej wystąpiły zespoły  śpiewacze  „Dygowianie” i „Dąbrówki”. Był również  pokaz tańca w wykonaniu młodych tancerzy Klubu Tańca Sportowego AMBER z Kołobrzegu. Pierwsza sobota września to również Narodowe Czytanie. W naszym Narodowym Czytaniu wystąpiły: Julia Haber z Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czerninie i Julia Laskowska z Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Dygowie.

    Kolejną częścią imprezy był tradycyjne turniej rekreacyjny Sołectw w którym brały udział sołectwa: Dygowo, Dębogard, Gąskowo, Miechęcino, Wrzosowo, Świelubie, Stramniczka, Skoczów i Piotrowice. Pierwsze miejsce wywalczyło sołectwo Stramniczka, drugie Piotrowice, a trzecie Miechęcino. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Dygowo. Chętni brali również udział w konkurencji  cięcia drewna piłą ręczną na czas,  uczestnicy otrzymali upominki od  Nadleśnictwa Gościno.

    Dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany po raz pierwszy konkurs kulinarny. W pojedynku brały udział Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Dygowo: „Ale Babki”  z Wrzosowa, „Piotrowiczanki” z Piotrowic i KGW Stojkowo. Panie lepiły pierogi na oczach publiczności. Komisja konkursowa wybrana spośród uczestników dożynek przyznała  pierwsze miejsce Ale Babkom, drugie Piotrowiczankom, a trzecie gospodyniom ze Stojkowa. 

    Wzorem lat ubiegłych rozstrzygnięto cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Gminy Dygowo, wygrało sołectwo Dygowo, drugie miejsce zajął wieniec Piotrowic, trzecie Dębogardu. Nagrody w konkursie ufundowała Gmina Dygowo i Bank Spółdzielczy w Białogardzie.

    Po oficjalnym wręczeniu nagród wszystkich konkursów przyszedł czas na wspólną zabawę w którą wprowadził nas duet skrzypcowy Ewa i Irmina. W trakcie trwania imprezy najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać z dmuchanego parku zabaw oraz przejażdżek konikami. Swoje stoisko promocyjno-edukacyjne wystawiło Nadleśnictwo Gościno. Stoiska  gastronomiczne przygotowały koła gospodyń wiejskich oraz niezawodne Koło Łowieckie ŚWIT z wyrobami z dziczyzny i smalcem.

    Starostowie Dożynek:

    Pani Hanna  Lesiak mieszka we wsi Jażdże, gdzie  wspólnie z mężem prowadzi gospodarstwo rolne, które mąż Pani Hani otrzymał od swoich rodziców. Prowadzone gospodarstwo wielkości ok.    90 hektarów ukierunkowane jest głównie na produkcję roślinną. Obecnie najwięcej czasu zajmuje jej opieka nad małą córeczką Lilianną.

    Pan Piotr Galek z Dygowa posiada 10 hektarowe gospodarstwo rolne oraz własną działalność gospodarczą.  Od niedawna szczęśliwy mąż i ojciec małej Julii. Praca na roli nie jest mu obca, ponieważ od najmłodszych  lat pomaga w prowadzeniu gospodarstwa rodzicom.

    Gmina Dygowo kieruje serdeczne podziękowania dla sponsorów dożynek:

    - Bank Spółdzielczy w Białogardzie,

    - Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gościno,

    - Pani Wioletta Dymecka – Radna Rady Powiatu w Kołobrzegu,

    -  Koło Łowieckie ŚWIT.

     Wszystkim mieszkańcom Gminy Dygowo i gościom dziękujemy za tak liczny udział w tegorocznych dożynkach i zapraszamy za rok!

  • Gminna wigilia we Wrzosowie. Wręczono nagrody i wyróżnienia za dekoracje świąteczne

    Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią ,Gmina Dygowo ponownie zorganizowała w świetlicy we Wrzosowie spotkanie przedświąteczne mieszkańców gminy ,czyli tradycyjną gminną wigilię. Do stołów zasiadło ponad sto osób. Gości przywitała kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dygowie-Wioleta Dzwolak i wójt Gminy Dygowo –Grzegorz Starczyk. Następnie życzenia obecnym złożyli: wójt -Grzegorz Starczyk, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kołobrzeg -Artur Wasiewski, radny Powiatu Kołobrzeg -Robert Jaruzel, przewodniczący Rady Gminy Dygowo- Jerzy Leszczyński i ks. dziekan Piotr Niedźwiadek. Opłatki poświęcił  administrator parafii Wrzosowo –ks. Grzegorz Jagodziński. Następnie wszyscy uczestnicy wieczerzy wzajemnie łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Kolędy i pastorałki wykonały zespoły ludowe Dąbrówka i Dygowianie.

    Spotkanie było okazją do wręczenia nagród i wyróżnień konkursu pn. „Dekoracja świąteczna gminy Dygowo. Mikołajki z profilaktyką”. Konkurs organizowany był przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dygowie przy współpracy z Urzędem Gminy Dygowo , a wzięło w nim udział osiem sołectw.

    Komisja konkursowa  oceniała wystawione dekoracje świąteczne w Dębogardzie, Dygowie ,Gąskowie, Jazach ,Kłopotowie, Piotrowicach , Skoczowie i Wrzosowie.

    Wyróżnienia otrzymały sołectwa: Dygowo, Dębogard, Gąskowo, Jazy i Piotrowice.

    III miejsce zajęło sołectwo Wrzosowo

    II miejsce  zajęło sołectwo Kłopotowo

    I miejsce zajęło sołectwo Skoczów

    Trochę historii:

    Gminna wigilia 2019

    Gminna wigilia 2018

    Gminna wigilia 2017

    Gminna wigilia 2016

    Gminna wigilia 2015

     

  • Komisja konkursowa oceniała bombki świąteczne

    25 listopada w świetlicy wiejskiej w Dygowie pracowała komisja oceniająca prace konkursu pn. „Najładniejsza bombka choinkowa”. W konkursie wzięło udział 5 grup przedszkolnych z Dygowa i Wrzosowa oraz 9 klas trzecich  ze szkół podstawowych w Dygowie, Wrzosowie i Czerninie. Komisja wyłoniła zwycięzców, ale ogłoszenie wyników nastąpi 12 grudnia w trakcie Kiermaszu Świąteczno  – Mikołajkowego w Dygowie.

    Konkurs realizowany  był w ramach projektu socjalnego „Mikołajki z profilaktyką” organizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dygowie we współpracy z Urzędem Gminy Dygowo. 

    Celem głównym projektu socjalnego „Mikołajki z profilaktyką”  było budowanie właściwych relacji między dziećmi oraz integracja, które z uwagi na nauczanie zdalne zostały zachwiane. Poprzez ogłoszenie konkursu na „Najładniejszą bombkę choinkową” zrealizowano poszczególne  cele:

    1. Budowanie prawidłowych relacji w grupie,

    2. Integracja,

    3. Rozwijanie umiejętności plastycznych, technicznych,

    4. Kształtowanie prawidłowej współpracy,

    5. Naukę zdrowej rywalizacji,

    6. Świadomość wsparcia ze strony innych, życzliwość, pomoc, zrozumienie w tych trudnych dla nas wszystkich czasach.

    Projekt socjalny skierowany był do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych  kl. I-III z terenu gminy Dygowo. Uczestnictwo w konkursie było dobrowolne i nieodpłatne.

  • Konkurs historyczny „Stąd jesteśmy. Historie rodzinne”

    Gmina Dygowo i Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo organizują konkurs historyczny pn. „Stąd jesteśmy. Historie rodzinne”. Konkurs kierowany jest do młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz osób dorosłych mieszkających obecnie lub w latach minionych na terenie gminy Dygowo. Głównym celem konkursu jest zebranie wspomnień i przekazów rodzinnych , które wzbogacą wiedzę historyczną na temat pierwszych osadników  ,którzy po II wojnie światowej przybyli na ziemię dygowską. Najciekawiej przedstawione historie rodzinne zgłoszone do konkursu,  zapisane tekstem , przedstawione w formie audiowizualnej lub prezentacji komputerowej poza nagrodą konkursową mają możliwość prezentacji podczas obchodów Dnia Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej. Zapraszamy do udziału!

    W załączeniu artykułu dostępny jest regulamin konkursu wraz załącznikami oraz materiał wideo przybliżający historię osadników II wojny światowej na Ziemiach Zachodnich i Północnych.

    Regulamin

    Załącznik 1

    Załącznik 2 i 3

  • Konkurs na Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dygowie rozstrzygnięty

    W dniu dzisiejszym rozstrzygnięto konkurs na kandydata do stanowiska Dyrektora Szkoły Podstawowej  w Dygowie. Komisję , która wyłoniła kandydata powołał organ prowadzący szkołę - Wójt Gminy Dygowo. Komisja konkursowa składała się 12 osób: po trzech przedstawicieli Gminy Dygowo i Delegatury Kuratorium Oświaty w Koszalinie; po dwóch przedstawicieli rady pedagogicznej i rodziców oraz po jednym przedstawicielu związków zawodowych. Przewodniczącą komisji była Sylwia Zaremba.

    Do konkursu zgłosiła się jedna kandydatka – Magdalena Skonieczka, która jest aktualnie dyrektorem szkoły w Dygowie. Pełni tę funkcję od 2012 roku.

    Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym komisja sprawdziła ofertę pod względem formalnym. W drugim etapie kandydatka na stanowisko dyrektora przedstawiła koncepcję funkcjonowania i rozwoju szkoły. Dokument ten oraz rozmowa z kandydatką miała kluczowe znaczenie w jej ocenie merytorycznej. W trzecim etapie członkowie komisji w głosowaniu tajnym wybrali Magdalenę Skonieczka - kandydatkę na stanowisko dyrektora szkoły pięcioletniej kadencji począwszy od 1 września 2019 do 31 sierpnia 2024 roku.

    Na podstawie dokumentacji postępowania konkursowego Wójt Gminy Dygowo właściwym zarządzeniem powierzy wyłonionej kandydatce stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dygowie.

  • Konkurs na najpiękniejszy ogród w gminie Dygowo rozstrzygnięty

    Miło nam poinformować, że konkurs „Najpiękniejszy wiejski ogród w gminie Dygowo " w 2020 roku został rozstrzygnięty. Nagrody ufundowała Gmina Dygowo oraz firma Plantatoris z Gąskowa.

    Komisja oraz wszyscy ,którzy włączyli się w ocenę lajkując się za pośrednictwem mediów społecznościowych ocenili ogrody następująco:

    I miejsce Pan Jerzy Piotrowski z Wrzosowa.

    konkurs-ogrody-gmina-dygowo

    konkurs-ogrody-gmina-dygowo

    Zwycięzca konkursu Jerzy Piotrowski po otrzymaniu nagrody nie krył zaskoczenia: Jestem w szoku, nie robiłem tego na pokaz, ale nie ukrywam, chciałem pokazać w gminie mieszkańcom, żeby zobaczyli jaki można mieć piękny ogród , praktycznie zrobiony z niczego. Zrobić z niczego coś to już jest sukces. Ja się cieszę, że wójt się cieszy, że ludzie się cieszą, ja się z tego cieszę. Nie myślałem o żadnej nagrodzie, naprawdę jestem w szoku, że dostałem nagrodę, że dostałem pierwsze miejsce.  Naprawdę nie wiem co powiedzieć.

    II miejsce Pan Waldemar Sałamacha

    konkurs-ogrody-gmina-dygowo

    konkurs-ogrody-gmina-dygowo

    III miejsce Państwo Krystyna i Antoni Baj z Dygowa

    konkurs-ogrody-gmina-dygowo

    konkurs-ogrody-gmina-dygowo

    Wyróżnienia (alfabetycznie):

    Pani Teodozja Kózka z Wrzosowa

    gmina-dygowo-konkurs-ogrody

    Pan Jan Sikora ze Skoczowa(nagrodę odebrała małżonka)

    gmina-dygowo-ogrody-konkurs

    Pani Wanda Wilczyńska z Kłopotowa

    konkurs-ogrody-gmina-dygowo

    Pierwszą edycję konkursu podsumowali Wójt Gminy Dygowo i Przewodniczący Rady Gminy Dygowo.

    Grzegorz Starczyk: Pierwsza edycja konkursu na najpiękniejsze ogród w Gminie Dygowo za nami. Nie ukrywam, że bardzo się cieszę z tego, że podziwialiśmy ogrody, które spodobały się naprawdę bardzo, bardzo wielu mieszkańcom,  nie tylko naszej gminy.  Uczestnik, który wygrał w tym głosowaniu internetowym uzyskał imponującą ilość głosów (red. 6,1 tys.). Więc konkurs na pewno cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. My ze swojej strony, wspólnie z panem przewodniczącym, mieliśmy przyjemność obejrzeć wszystkie ogrody i wręczyć  nagrody. Nie ukrywam, że mogliśmy kilka słów powiedzieć właścicielom tych ogrodów, pogratulować i podziękować za to, że brali udział w tym konkursie, który, mam nadzieję, będzie takim konkursem corocznym. Nie ukrywam, że chciałbym, żeby tegoroczny konkurs był pierwszym ale nie ostatnim. Mam nadzieję, że ogrody, które zostały pokazane w ramach tego konkursu zachęcą mieszkańców do tego, żeby wziąć udział w przyszłych edycjach konkursowych.

    Jerzy Leszczyński: Organizowanie tego typu konkursu na sens dlatego, że przede wszystkim mamy możliwość zapoznania się z tym ogromnym wkładem pracy i to pracy włożonej w rzeczy piękne, ekologiczne. Czyli w utworzenie ogrodu, jego późniejsze prowadzenie, pielęgnację. Jest możliwość przede wszystkim zapoznania się, pochwalenia się swoją pracą przez te osoby, które zechciały zgłosić swoje uczestnictwo w konkursie. Dla nas to też jest okazja, żeby móc to podziwiać. Ja mam nadzieję, że w przyszłości ta cała akcja konkursowa będzie się rozwijała, że więcej osób w naszej gminie zachęci się do tego, żeby pokazać to co zrobili u siebie, a być może przekona również innych do tego, żeby takie ogrody założyć i żeby wokół swojego domu to piękno dalej pielęgnować, co jest na pewno wielkim plusem dla całej naszej gminy. To jest promocja, to są ładnie wyglądające domy, obejścia i myślę, że tego można życzyć. To co zobaczyliśmy dzisiaj wręczając nagrody, to jest coś co może co zadziwić – po prostu piękne.

  • Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Rybki, woda i przyroda”

    Gminny Ośrodek Kultury w Dygowie i Uczniowski Klub Sportowy „Grot” Dygowo organizują konkurs dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do udziału. Szczegóły: REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZENIA.

     

  • Konkurs plastyczny „Moja czysta okolica”

    Gmina Dygowo organizuje konkurs pn. „Moja czysta okolica”. Konkurs adresowany jest do uczniów z publicznych szkół podstawowych podległych gminom: Dygowo, Siemyśl i Ustronie Morskie. Celem konkursu jest promowanie idei dbałości o środowisko naturalne w społeczności lokalnej.

    Szczegóły w regulaminie.

  • Najpiękniejszy ogród 2020 w Gminie Dygowo

    Konkurs na najpiękniejszy ogród w gminie Dygowo trwa. Komisja konkursowa zwiedziła zgłoszone ogrody i oceniła je według regulaminowych kryteriów. Teraz pozostawiamy Państwa ocenie ogrody uczestników konkursu.

    Każdy uczestnik konkursu na swój osobny artykuł ,w którym zamieszczone są zdjęcia oraz wypowiedź na temat ogrodu.

    Jeżeli ogród wam się podoba lajkujcie! Kolejność miejsc w konkursie będzie wynikała z głosów oddanych przez mieszkańców oraz z punktacji przyznanej przez komisję konkursową.

    Poniżej linki do uczestniczących w konkursie ogrodów.

    OGRÓD NR 1

    OGRÓD NR 2

    OGRÓD NR 3

    OGRÓD NR 4

    OGRÓD NR 5

    OGRÓD NR 6

  • Pisanki sołectwa Stojkowo nagrodzone w konkursie „Wielkanoc z Tradycją”

    12 kwietnia sołectwo Stojkowo wzięło udział w III Wojewódzkim Konkursie Wielkanocnym „Wielkanoc z Tradycją” ,organizowanym przez Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. W delegaturze Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Koszalinie odbyły się prezentacje prac w trzech kategoriach: palma, pisanka, wypiek wielkanocny oraz finałowe rozstrzygnięcia. Komisja konkursowa przyznała sołectwu III miejsce za pisanki wykonane techniką skrobania (na jednobarwnym, ciemnym tle pofarbowanego jaja wyskrobuje się ostrym narzędziem np.: koniec noża, igła ornament, odsłaniając białą powierzchnię skorupki). Pisanki zostały wykonane przez Adama Jarosza.

  • Śnieżyca komisji konkursowej niestraszna!

    Siedem sołectw gminy Dygowo przystąpiło do konkursu organizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dygowie wraz  z Urzędem Gminy Dygowo. Konkurs pn. „Dekoracja świąteczna gminy Dygowo. Mikołajki z profilaktyką” zakładał ,że dekoracje świąteczne powinny być wyeksponowane w centrum miejscowości. W dniu dzisiejszym komisja konkursowa oceniała zgłoszone prace wystawione w Dębogardzie, Kłopotowie, Wrzosowie, Skoczowie, Jazach , Dygowie i Gąskowie. Prace komisji odbyły się w ekstremalnych warunkach pogodowych. Śnieżyca utrudniała przejazd między miejscowościami i przysypywała dekoracje, ale ocena prac przebiegła zgodnie z regulaminem. Rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród będzie miało miejsce  17 grudnia.

     

  • Sołectwo Dębogard zajęło I miejsce w konkursie wieńca dożynkowego w Barzkowicach!

    W Barzkowicach w ostatnim dniu 34. Tragów Rolnych AGRO POMERANIA 2022  odbyły się dożynki rolnicze. W programie wydarzenia zorganizowano tradycyjny konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy do którego stanęło 32 wystawców rękodzieła. Gminę Dygowo reprezentowało sołectwo Dębogard z wieńcem , które na dożynkach gminnych uplasował się na trzecim miejscu.

    Tym razem komisja konkursowa oceniła dzieło z Dębogardu najwyżej, pierwsze miejsce! Gratulujemy!

    Wieniec z Dębogardu będzie wystawiony jeszcze na Dożynkach Wojewódzkich Pomorza Zachodniego, które odbędą się w dniach 24-25 września 2022 r. w Przelewicach.

     

  • Spotkanie sąsiedzkie seniorów z Dygowa, Kołobrzegu i Siemyśla

    W dniu wczorajszym obchodziliśmy Europejski Dzień Sąsiada. Spotkania sąsiedzkie od wielu lat kultywują kluby seniora z Sercem Młodzi z Dygowa, Senior+ z Kołobrzegu i Złota Jesień z Siemyśla. W Karczmie Solnej w Kołobrzegu blisko dwustu klubowiczów uczestniczyło w imprezie integracyjnej. Obecni byli włodarze gmin Dygowo i Siemyśl – Grzegorz Starczyk i Marek Dołkowski, dyrektorka MOPS Kołobrzeg Danuta Majchrzak, kierowniczki: GOPS Dygowo Wioleta Dzwolak  i GOPS Siemyśl Teresa Lembryk oraz radna z Komisji Spraw Społecznych i Sportu Rady Miasta Kołobrzeg Renata Brączyk. W czasie spotkania ogłoszono wyniki Konkursu Jednego Wiersza w którym startowali seniorzy z zaprzyjaźnionych klubów. W tym roku temat przewodnim były  kulinaria. Laureatką konkursu została pani Bronisława Urban. Wśród wyróżnionych autorów była pani Danuta Kozak z Dygowa. Nagrody wręczyła między innymi przewodnicząca jury Małgorzata Maj – pisarka i dziennikarka z Kołobrzegu. Po wręczeniu nagród kluby seniora przedstawiły swój program artystyczny. Miedzy występami zespołów  didżej  rozkręcał  zabawę taneczną.