• 15.Biesiada Łososiowa i 10. Gonitwa Łososiowa w Gminie Dygowo

  Za nami kolejna Biesiada i Gonitwa Łososiowa.  Ze względu na remont ulicy Głównej w Dygowie  impreza zorganizowana została wyjątkowo na stadionie sportowym.  W zawodach wędkarskich uczestniczyło 61 wędkarzy.  Wygrał Mateusz Drewnowski z Białogardu, który złowił troć o długości 63 cm i 55 cm   , miejsce drugie zajął mieszkaniec gminy Dygowo Andrzej Zdziobło wynik troć 66 cm,  natomiast miejsce trzecie przypadło w udziale Henrykowi Ląkocy z Kołobrzegu,  wynik troć 55,2 cm.

  Mimo trudnych warunków atmosferycznych, silny wiatr, deszcz, grad i burze  w zawodach sportowych Gonitwa Łososiowa  wzięło udział 28 zawodników. Pierwsze miejsce w kategorii open zajął Tomasz Żmuda z Sarbii z wynikiem 1:18:13. Wyniki dostępne TUTAJ.

  Po powrocie uczestników zawodów wędkarskich i zawodników Gonitwy nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy oraz wręczenie nagród, które ufundowała Gmina Dygowo, Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, Bank Spółdzielczy w Białogardzie, Nadleśnictwo Gościno oraz Sklep Wędkarski Michała Jani z Kołobrzegu. W trakcie imprezy obecni byli:  Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego  Stanisław Wziątek, Wicestarosta Kołobrzeski Jacek Kuś, Poseł RP Czesław Hoc, Senator RP Janusz Gromek oraz Poseł Parlamentu Europejskiego Joachim Brudziński.  Po oficjalnym otwarciu tradycyjnie zupę łososiową podawał wójt  Grzegorz Starczyk wraz z przewodniczącym rady gminy Jerzym Leszczyńskiem. Oprawę artystyczną zapewnił  Zespół Śpiewaczy Dygowianie i Dąbrówka oraz  Iwona Niedzielska i Marek Malita.  Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się widowisko teatralne, pokaz tańca i sztuk walki  przygotowane przez  artystów Festiwalu Indii, a do wspólnej zabawy przygrywał zespół Gunersi z Koszalina. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, był mobilny plac zabaw, wata cukrowa i malowanie twarzy. Swoje stoisko informacyjno-prewencyjne  wystawiła  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a z  inicjatywy OSP Dygowo w trakcie trwania imprezy można było oddać krew szczególnie, że w wakacje potrzeba jej  dwa razy więcej.  W namiocie profilaktycznym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  „Żyj zdrowo w Gminie Dygowo” odbywały się zajęcia profilaktyczno- animacyjne.  W międzyczasie  skosztować można było wędzonego łososia oraz kiełbasek z grilla.  Swoje stoiska miały również Koło  Gospodyń  Wiejskich Ale Babki z Wrzosowa oraz Sołectwo Dębogard.

  Serdecznie dziękujemy  wszystkim, którzy pomagali w organizacji  imprezy w szczególności jednostkom OSP z Gminy Dygowo,  Sołtysowi Sołectwa Dygowo Panu Wojciechowi Galkowi oraz  wszystkim sponsorom imprezy.  Do zobaczenia za rok!

 • 16.Biesiada Łososiowa i 11. Gonitwa Łososiowa w Gminie Dygowo

  Za nami kolejna Biesiada i Gonitwa Łososiowa zorganizowana w ekstremalnych warunkach pogodowych, podobnie jak rok wstecz z tą różnicą ,że tym razem był upał 33-34 stopnie. W zawodach wędkarskich uczestniczyło 68 wędkarzy.  Wygrał Bronisław Kuźma z Kołobrzegu, który złowił troć o długości 54 cm. Ryba pływa dalej.  W zawodach sportowych Gonitwa Łososiowa  wzięło udział 41 zawodników (oficjalne wyniki). Zawody wygrał Marcin Trela z Lubawki  z wynikiem 01:10:55.

  Tradycją biesiady w Dygowie jest serwowanie „Zupy Łososiowej po Dygowsku”.  Po oficjalnym otwarciu imprezy i wręczeniu nagród uczestnikom zawodów i konkursów wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk i przewodniczący Rady Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński częstowali gości regionalnym przysmakiem.

  Gmina Dygowo serdecznie dziękuje wszystkim , którzy pomagali w organizacji  wydarzenia.

  Województwo Zachodniopomorskie, Bank Spółdzielczy w Białogardzie , Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, Klub Sportowy GROT Dygowo, Państwo Marta i Mariusz Kałuża , Sklep Wędkarski Michał Jania  , Jednostki OSP z Gminy Dygowo, Sołectwo Dygowo na czele  z sołtysem Wojciechem Galkiem.

 • 17.Biesiada Łososiowa i 12. Gonitwa Łososiowa w Gminie Dygowo

  Trzecia sobota lipca to tradycyjnie dzień zarezerwowany na wydarzenie sportowo-rekreacyjne, które odbywa się w Dygowie. To coroczne święto łączy mieszkańców gminy, powiatu oraz gości z całej Polski, oferując bogaty program pełen emocjonujących atrakcji. Główne wydarzenia obejmują zawody wędkarskie oraz Gonitwę Łososiową, składającą się z trzech dyscyplin: jazdy terenowej rowerem, kajakarstwa i biegu. Po zakończeniu zawodów rozpoczęła się biesiada. Na uczestników biesiady czekało stoisko z przysmakiem regionalnym- Zupą Łososiową po Dygowsku, którą tradycyjnie serwowali, wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk oraz przewodniczący rady Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński. Plac Wolności w Dygowie tętnił życiem oferując szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zabawa trwała jak zawsze do późnych godzin nocnych.

  Wyniki tegorocznych zawodów wędkarskich (POBIERZ)

  W zawodach wędkarskich wzięło udział 63 wędkarzy. Najlepszym wędkarzem okazał się Stanisław Paszko z Dygowa, który złowił dwie trocie o długości 58,2 i 57,2 cm. Drugie miejsce zajął Ernest Żurawiecki z Karlina, łowiąc troć o długości 67,3 cm, natomiast trzeci był Łukasz Konieczny z Dygowa z rybą o długości 57 cm.

  Wyniki Gonitwy Łososiowej

  W Gonitwie Łososiowej, która przyciągnęła 49 zawodników, w tym 12 uczestników w kategorii sztafetowej, wyniki przedstawiały się następująco:

  Kategoria OPEN mężczyzn

  1. Marcin Trela

  2. Łukasz Uldynowicz

  3. Tomasz Żmuda

  Kategoria OPEN kobiet

  1. Katarzyna Krupiak-Neumann

  2. Aleksandra Zawadzka

  3. Katarzyna Kowalska

  Mistrzostwa Gminy Dygowo w kategorii kobiet

  1, Anna Lesiak

  Mistrzostwa Gminy Dygowo w kategorii mężczyzn

  1. Kacper Woźniak

  2. Jacek Orzeł

  3. Piotr Pawlik

  Kategoria pary

  1. Emilia i Andrzej Wolińscy

  2. Magdalena i Eryk Witkiewicz

  3. Urszula Sawicka-Wers, Michał Bojanowski

  Kategoria sztafeta

  1. Sołectwo Miechęcino

  2. Sołectwo Wrzosowo

  3. Sołectwo Stojkowo

  Gmina Dygowo dziękuje.

  Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomagali w organizacji imprezy. W szczególności dziękujemy jednostkom OSP Gminy Dygowo, Sołtysowi Sołectwa Dygowo Panu Wojciechowi Galkowi oraz sponsorom, w tym:

  Bank Spółdzielczy w Białogardzie, oddział w Dygowie

  Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie

  Firma Pamiątkowo Państwo Marta i Mariusz Kałuża ze Stojkowa

  Firma Handlowo-Usługowa Ewa Dekor Tomasz Skotnicki z Dygowa

  Sklep Wędkarski Michała Jani z Kołobrzegu

  Fotogaleria Gonitwa Łososiowa

  Fotogaleria zawody wędkarskie i biesiada

 • Biesiada i Gonitwa Łososiowa 2019 w obiektywie (foto, wideo, wyniki)

  W sobotę 20 lipca odbyła się w Dygowie XIII Biesiada Łososiowa i VIII Gonitwa Łososiowa. 101 wędkarzy rywalizowało na łowiskach Parsęty.  Szczęście dopisało dwóm wędkarzom. Stefan Przychoćko z Kołobrzegu złowił troć o długości 54,5 cm a Eugeniusz Pozorski z Karlina troć o jeden centymetr krótszą. W Gonitwie Łososiowej sklasyfikowanych na mecie zostało 59 zawodniczek i zawodników. Zawody w kategorii otwartej wygrał Grzegorz Kielin z wynikiem 01:08:41. Drugi był Przemek Kuczera z Kołobrzegu i trzeci-broniący tytułu Norbert Borzęcki z Koszalina.

  Wśród pań najlepszy wynik uzyskała Katarzyna Krupiak z Kołobrzegu. Z Gminy Dygowo wśród panów najlepszy wynik osiągnął Krzysztof Gruchała, a wśród pań Anna Lesiak. W kategorii Pary kolejny raz najlepsi byli Emilia i Andrzej Wolińscy z Wolina. Zapraszam do obejrzenia filmu i fotogalerii z Biesiady Łososiowej 2019.

   Szczegółowe wyniki OTWÓRZ.

 • Biesiada i Gonitwa Łososiowa 2020. W tym roku wygrał COVID-19

  Sztandarowa impreza Gminy Dygowo – Biesiada Łososiowa i triatlon Gonitwa łososiowa,  w tym roku nie odbędzie się. Zagrożenie koronawirusem uniemożliwia przeprowadzenie imprezy w sposób bezpieczny dla jej uczestników. Oficjalną informacje o tym fakcie przekazał Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk.

  Zdjęcia archiwalne z Biesiady Łososiowej w 2018 i 2019.

 • Biesiada i Gonitwa Łososiowa w Dygowie (foto i wideo)

  Po przerwie w 2020 roku ,spowodowanej pandemią,odbyła się  najważniejsza impreza rekreacyjno-sportowa w gminie Dygowo - 14. Biesiada Łososiowa i 9. Gonitwa Łososiowa. Na łowiskach Parsęty rywalizowało 106 wędkarzy ,wśród których tylko jeden – Maciej Klepuszewski z Lubiechowa mógł się pochwalić złowieniem troci 60, 5 cm. W Gonitwie Łososiowej sklasyfikowanych na mecie zostało 47 zawodniczek i zawodników. Zawody w kategorii otwartej wygrał ,tak jak w ostatniej gonitwie w 2019 roku ,Grzegorz Kielin z wynikiem 01:09:51 ( 01:08:41 – 2019). Drugi był Bartłomiej Oleszczuk z Białogardu  01:12:07 i trzeci Tomasz Żmuda z Sarbii 01:13:53

  Wśród pań najlepszy wynik uzyskała Katarzyna Neumann z Kołobrzegu. Z Gminy Dygowo wśród panów najlepszy wynik osiągnął Mariusz Kisiel a wśród pań ponownie była najlepsza Anna Lesiak. W kategorii Pary kolejny tryumf zaliczyli  Emilia i Andrzej Wolińscy z Wolina.

  Nad bezpieczeństwem uczestników na trasie oprócz policji i zespołów medycznych czuwały jednostki OSP Gminy Dygowo.

  Wyniki w poszczególnych kategoriach.

  Panowie:

  1.Kielin Grzegorz Kołobrzeg 01:09:51

  2.Oleszczuk Bartłomiej Białogard 01:12:07

  3.Żmuda Tomasz Sarbia 01:13:53

  Panie:

  1.Neumann Katarzyna Kołobrzeg

  2.Lesiak Anna Miechęcino

  3.Górka Monika Białogard

  Pary:

  1.Woliński Andrzej i Wolińska Emilia Wolin

  2.Kałuża Mariusz i Marta Kałuża Stojkowo

  3.Rzeszotarski Jacek i Saczka Aneta Kołobrzeg

  Gmina Dygowo Kobiety :

  Anna Lesiak Miechęcino

  Gmina Dygowo Panowie:

  1.Kisiel Mariusz Miechęcino

  2.Matczak Konrad Jazy

  3.Orzeł Jacek Dygowo

  FOTOGALERIA BIESIADA ŁOSOSIOWA 2021

  FOTOGALERIA GONITWA ŁOSOSIOWA 2021

  FILM BIESIADA I GONITWA ŁOSOSIOWA 2021

 • Gmina Dygowo zaprasza na Biesiadę i Gonitwę Łososiową 2023

  15 lipca 2023 roku odbędzie się w Dygowie największa gminna impreza sportowo-rekreacyjna – 16 Biesiada Łososiowa i 11 Gonitwa Łososiowa. Poniżej  program wydarzenia oraz wspomnienia trzech ostatnich Imprez.

  Biesiada I Gonitwa Łososiowa 2022

  Biesiada I Gonitwa Łososiowa 2021

  Biesiada I Gonitwa Łososiowa 2019

   

 • Gonitwa Łososiowa 2019 - zapisy, regulamin

  Rozpoczęły się  ruszają zapisy  do 8. Gonitwy Łososiowej. Tegoroczne zmagania zawodników na trasie kolarskiej ,kajakarskiej i biegowej odbędą się w sobotę 20 lipca. Rejestracja uczestników trwa  do 24 czerwca 2019 r. Szczegóły dotyczące Gonitwy zawarte są  w regulaminie zawodów poniżej.

   

  Biesiada i Gonitwa Łososiowa – Dygowo 2018 (wideo i foto)

  Biesiada Łososiowa 2017 w obiektywie (foto,wideo)

 • Gonitwa Łososiowa 2024. Po raz pierwszy nowa kategoria –sztafeta

  W tym roku już po raz dwunasty na trasę wyruszają zawodnicy, którzy podejmą trud wyjątkowego triathlonu, prawdopodobnie jedynego takiego w Polsce. Kolarstwo terenowe, kajakarstwo oraz bieg to wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się uczestnicy. Ukończenie tej gonitwy to zawsze powód do dumy i satysfakcji dla każdego, niezależnie od miejsca na mecie, zwłaszcza że dyscypliny wymagają dużej wszechstronności sportowej. Trudy tych zawodów potęguje nieraz pogoda. Bywały edycje rozgrywane w ulewnym deszczu i pod palącym słońcem.

  W tym roku, po raz pierwszy, wychodząc naprzeciw tym, którzy niekoniecznie czują się dobrze we wszystkich trzech dyscyplinach, organizator – Gmina Dygowo – wprowadziła nową kategorię: sztafetę. Dowolna grupa trzech osób będzie mogła uczestniczyć w gonitwie, startując tylko w tej konkurencji, w której czuje się najsilniejsza.

  Tak więc 20 lipca 2024 roku startuje Gonitwa Łososiowa 2024, oferując zarówno tradycyjne zmagania, jak i nową kategorię sztafetową. To wydarzenie zapowiada się niezwykle emocjonująco i będzie okazją do sprawdzenia swoich możliwości oraz przeżycia niezapomnianych sportowych emocji.

 • Regulaminy 15. Biesiady Łososiowej i 10. Gonitwy Łososiowej

  16 lipca 2022 roku Gmina Dygowo organizuje XV Biesiadę Łososiową. To impreza sportowo-rekreacyjna, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Gminy Dygowo.  W tym roku ze względu na remont ulicy Głównej  odbędzie się na stadionie sportowym.

  A już dziś rozpoczynamy zapisy na zawody sportowe „Gonitwa Łososiowa”. Dla uczestników przygotowano trzy trasy: kolarstwo terenowe, kajak i bieg. Tu zmiany dotyczą miejsca startu i mety. Startujemy z ulicy Lipowej (obok stawku), natomiast meta  zlokalizowana  zostanie na stadionie sportowym.

  W ramach imprezy odbędą  się również zawody wędkarskie, zapisy w dniu zawodów. W tym roku wprowadzamy opłatę startową w wysokości 30,00 zł, płatna gotówką w dniu zawodów.

  Regulamin zawodów sportowych i wędkarskich poniżej.

  R E G U L A M I N OTWARTYCH ZAWODÓW WĘDKARSKICH SPINNINGOWYCH ORGANIZOWANYCH W RAMACH „BIESIADY ŁOSOSIOWEJ DYGOWO 2022”

  REGULAMIN ZAWODÓW „GONITWA ŁOSOSIOWA 2022”

  Serdecznie zapraszamy!

   

 • Ruszają zapisy do Gonitwy Łososiowej 2021

  Gmina Dygowo organizuje XIV Biesiadę Łososiową w ramach której odbędzie się  IX Gonitwa Łososiowa. Rok wcześniej pandemia koronawirusa uniemożliwiła przeprowadzenie tego wydarzenia. W sobotę 17 lipca  zawodnicy ponownie wystartują w Gonitwie - triatlonie , który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem miłośników sportu rekreacyjnego.

   Poniżej dostępny jest regulamin imprezy ze wszystkimi szczegółami oraz wspomnienie Biesiady i Gonitwy Łososiowej w 2019 roku.

  REGULAMIN GONITWY ŁOSOWIOWEJ 2021

  Biesiada i Gonitwa Łososiowa 2019 w obiektywie (foto, wideo, wyniki)

 • Zapisy na 12. Gonitwę Łososiową

  Gonitwa Łososiowa to zawody sportowe łączące trzy dyscypliny: kolarstwo terenowe, kajakarstwo i bieg. Start zawodów: Placu Wolności w Dygowie – sobota  20 lipca 2024 r.. W ramach imprezy odbędą  się również zawody wędkarskie, zapisy w dniu zawodów. Rejestracja zawodników trwa do 15 lipca 2024 r.

  Zapraszamy!

  Szczegóły dotyczące zawodów w regulaminie (OTWÓRZ).

 • Zapisy na Gonitwę Łososiową 2023

  15 lipca 2023 r. w sobotę odbędzie się XVI Biesiada Łososiowa. To impreza sportowo-rekreacyjna, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Gminy Dygowo.  Organizatorzy: Gmina Dygowo, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie oraz Uczniowski Klub Sportowy GROT.

  A już dziś otwieramy zapisy na zawody sportowe „Gonitwa Łososiowa”. Trasa zawodów to kolarstwo terenowe, kajak i bieg. Startujemy z Placu Wolności w Dygowie.

  Rejestracja zawodników trwa do 10 lipca 2023 r.

   W ramach imprezy odbędą  się również zawody wędkarskie, zapisy w dniu zawodów.

  Serdecznie zapraszamy.

  Szczegóły dotyczące zawodów w REGULAMINIE

   

 • Zaproszenie na Biesiadę Łososiową w Dygowie

  Gmina Dygowo zaprasza w sobotę 20 lipca 2024 roku na kolejną edycję Biesiady Łososiowej. To wyjątkowe wydarzenie łączy miłośników przyrody, sportu i dobrej zabawy.

  Jednym z głównych punktów programu są zawody wędkarskie nad rzeką Parsętą. Zapisy odbędą się w dniu zawodów, więc każdy może wziąć udział i sprawdzić swoje umiejętności wędkarskie.

  W trakcie imprezy odbędą się także zawody sportowe Gonitwa Łososiowa. Zapisy dla zawodników nadal trwają, więc jest jeszcze szansa na udział w tym emocjonującym wydarzeniu.

  Biesiada Łososiowa to nie tylko zawody, ale też okazja do wspólnego spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze, z lokalnymi przysmakami i atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

  Szczegóły dotyczące zawodów wędkarskich i sportowych znajdują się w regulaminach dostępnych na stronie internetowej (GONITWA I ZAWODY WĘDKARSKIE) oraz w punktach informacyjnych na terenie imprezy.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Biesiadzie Łososiowej! Do zobaczenia 20 lipca na Placu Wolności w Dygowie!