• Charytatywny Piknik w Czerninie: Pomoc dla Oliwii

Ochotnicza Straż Pożarna w Czerninie wraz z sołectwami Bogucino, Czernin, Dębogard i Stramniczka zorganizowały akcję charytatywną, której celem była pomoc chorej na endometriozę Oliwii. Jedynym sposobem na uratowanie jej zdrowia jest kosztowna operacja.

Przed południem w Czerninie rozpoczął się piknik, na który licznie przybyli mieszkańcy Czernina oraz okolicznych miejscowości. Lista atrakcji była imponująca. Na licznych stoiskach można było spróbować rozmaitych przysmaków, zarówno słodkich, jak i wytrawnych. Grochówkę oferowała kuchnia polowa. Działała loteria fantowa. Dzieci cieszyły się z zabaw na zjeżdżalniach, animacji, przejażdżek na konikach i quadzie. Wszyscy mogli posłuchać ballad na żywo.

Kulminacyjnym punktem dnia była aukcja przedmiotów i voucherów przekazanych przez sponsorów, których lista była naprawdę długa. Największym hitem i jednocześnie rekordowym punktem pod względem zebranej kwoty był lot widokowy helikopterem.

Aukcję prowadził tradycyjnie najlepszy aukcjoner w gminie Dygowo – wójt Grzegorz Starczyk. Towarzyszyli mu Oliwia, sołtyska Katarzyna Majcher oraz strażacy z OSP w Czerninie, z prezesem Januszem Szpytko na czele.

Dzięki zaangażowaniu i hojności uczestników udało się zebrać znaczącą kwotę, która z pewnością przybliży Oliwię do niezbędnej operacji. Wspólna inicjatywa pokazała, że społeczność potrafi się zjednoczyć w trudnych chwilach i wspierać potrzebujących.

• Dożynki gminne 11 września! Dąbrówki wiją wieniec dożynkowy

W Dębogardzie członkinie zespołu ludowego Dąbrówka rozpoczęły na dobre prace przy tworzeniu wieńca dożynkowego na tegoroczne Święto Plonów w Gminie Dygowo. Przygotowywany już od maja susz kwiatów i zbóż pleciony jest w małe bukieciki , które niebawem znajdą swoje miejsce  na stelażu okazałego wieńca dożynkowego. Panie z zespołu śpiewaczego reprezentują godnie sołectwo Dębogard nie tylko śpiewem , ale i rękodziełem.

wieniec-dozynkowy-

Debogard

• Mieszkańcy Dębogardu pomogli poszkodowanej rodzinie

Solidarność sąsiedzka zaowocowała realną pomocą rodzinie z Dębogardu ,która straciła w pożarze budynku gospodarczego całe wyposażenie. Spłonęły doszczętnie narzędzia ogrodnicze , gospodarskie oraz co najważniejsze ciągnik rolniczy.

Panie: Ewa Madej –sołtyska Dębogardu oraz Emilia Haber zainicjowały zbiórkę pieniędzy na rzecz pomocy sąsiadom. Mieszkańcy miejscowości bardzo chętnie odpowiedzieli na apel i wszyscy,  na miarę swoich możliwości ,złożyli datek. Zebrana kwota wystarczyła na zakup najpotrzebniejszych w gospodarstwie sprzętów i narzędzi.

W dniu dzisiejszym Panie Ewa i Emilia w towarzystwie wójta Grzegorza Starczyka , który również wsparł akcję sołecką ,wręczyli poszkodowanej rodzinie dary. Była to chwila wzruszeń. Obdarowani dziękowali wszystkim darczyńcom za okazane serce. Pani sołtys zaś podkreśliła ,że społeczność Dębogardu wykazała się dużą wrażliwością i chęcią niesienia pomocy.

Dębogard_gmina_Dygowo

Dębogard_zgliszcza_gmina_Dygowo

• Nowa sołtys Dębogardu. Podziękowania dla ustępującej sołtys

W świetlicy wiejskiej w Dębogardzie odbyły się przedterminowe wybory sołtysa. Dotychczasowa sołtys pani Ewa Madej złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. Na zebraniu obecnych było 26 mieszkańców. Zgłoszono tylko jedną kandydaturę na sołtysa – panią Żanetę Masłowską. Komisja skrutacyjna przeprowadziła głosowanie w wyniku którego 24 głosami (2 nieważne) wybrano  nową sołtys Dębogardu.

Ustępująca sołtys pani Ewa Madej jako pierwsza pogratulowała nowej sołtys. Podziękowała również mieszkańcom za dwudziestoletnią współpracę na rzecz społeczności Dębogardu.

Mieszkańcy także docenili pracę sołecką pani Ewy. Były słowa podziękowań , życzenia , wręczono kwiaty i pamiątkowy grawerton oraz tort.

Na zebraniu obecni byli: wójt Grzegorz Starczyk, który przeprowadził wybory oraz przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński.

• Sołectwo Dębogard zajęło I miejsce w konkursie wieńca dożynkowego w Barzkowicach!

W Barzkowicach w ostatnim dniu 34. Tragów Rolnych AGRO POMERANIA 2022  odbyły się dożynki rolnicze. W programie wydarzenia zorganizowano tradycyjny konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy do którego stanęło 32 wystawców rękodzieła. Gminę Dygowo reprezentowało sołectwo Dębogard z wieńcem , które na dożynkach gminnych uplasował się na trzecim miejscu.

Tym razem komisja konkursowa oceniła dzieło z Dębogardu najwyżej, pierwsze miejsce! Gratulujemy!

Wieniec z Dębogardu będzie wystawiony jeszcze na Dożynkach Wojewódzkich Pomorza Zachodniego, które odbędą się w dniach 24-25 września 2022 r. w Przelewicach.

• Zebranie wiejskie w Dębogardzie. Piąta kadencja sołtyski z Dębogardu

W Dębogardzie odbyło się zebranie wiejskie mieszkańców. W związku z kończącą się kadencją sołtysa przeprowadzono wybory na kolejną czteroletnią kadencję. Licznie zebrani mieszkańcy sołectwa zaproponowali dwie kandydatury: pełniącą funkcję sołtysa Ewę Madej i Elżbietę Miernicką.  Sześcioma głosami ponownie została wybrana dotychczasowa sołtys, z którą będzie współpracowała rada sołecka w składzie: Alina Puzyna, Halina Stępień i Maciej Pukaluk.