Smocze łodzie na Parsęcie

W dniu dzisiejszym odbyły się w Kołobrzegu Regaty Smoczych Łodzi na rzece Parsęcie przy Bulwarze Marynarzy Okrętów Pogranicza. Do zawodów zgłoszono dziewięć drużyn. Nasza gmina wystawiła dwie załogi „Grot i Przyjaciele” oraz „Lejdis end Jeden Dżentelmen Dygowo”.  Łodzie, na których rozgrywane były zawody ,przybyły do Kołobrzegu z zaprzyjaźnionego Barth w Niemczech. Imprezę prowadził Prezes Ligi Morskiej i Rzecznej w Kołobrzegu, Antoni Szarmach.  Atmosfera zawodów to przede wszystkim spotkanie znajomych i przyjaciół. Rywalizacji drużyn towarzyszyły wzajemne rozmowy , uśmiech i pogodny nastrój. Drużynę Grot i Przyjaciele reprezentowali:
1.  Grzegorz Starczyk – kapitan
2.  Wojciech Galek- bębniarz
3.  Marcin Dziuba
4.  Jarosław Grzela
5.   Adam Kuster
6.   Bogdan Maj
7.   Patryk Znamec
8.   Sebastian Łopiński
9.    Marcin Tekiel
10.  Marcin Zieliński
11.  Mateusz Bucki
12.  Marcin Andrusieczko
13.  Mirosław Andrusieczko
14.  Bartłomiej Maszka
15.  Szymon Nadłonek
16.  Mariusz Kisiel
17.  Robert Jaruzel
18.  Rafał Kisiel
19.  Arkadiusz Bugajczyk
20.  Tomasz Darul

Zawody wygrała „CrossFit Kick Kołobrzeg” , drugie miejsce zajęła „Koniczynka PSL” , trzecie „Komando Foki” natomiast na czwartym miejscu uplasował się „Grot i Przyjaciele”. Jednakże za odwagę  ,wdzięk ,walkę do ostatniego uderzenia wiosła o wodę , uważam ,że nasze dziewczyny zajęły pierwsze miejsce. Była to jedyna w stu procentach drużyna kobieca, bo Wójt był tylko kapitanem i bębniarzem . Skład naszych "Lejdis":
1. Alicja Sałamacha
2.  Anna Lesiak
3.  Monika Kamińska
4.  Małgorzata Dziuba
5.  Agnieszka Załachowska
6.  Milena Szpak
7.  Elżbieta Paszko
8.  Wiesława Bugajczyk
9.  Paula Donajska
10. Marlena Paszkiewicz
11. Sylwia Kuśta
12. Barbara Kuśta
13. Aleksandra Wrześniewska
14. Wiktoria Załachowska
15. Monika Gabryszewska
16. Karina Górska-Nater
17. Paulina Iwicka
18.  Sara Chomicz
19.  Angelika Bucka
20.  Monika Maj

Poniżej fotorelacja. Na film zapraszam w jutrzejszym artykule.